Світова спільнота має чинити максимальний тиск на КНДР, щоб не допустити збереження у цієї держави ядерної зброї, заявив радник президента США з національної безпеки Герберт Макмастер.
За його словами, потрібно використовувати всі інструменти для того, щоб "цей жорстокий диктаторський режим не мав можливості загрожувати світу найбільш руйнівним відомим видом зброї".
Макмастер зазначив, що в даному випадку не варто обмежуватися повним дотриманням чинних міжнародних санкцій проти Пхеньяну.
"Країнам слід було не тільки дотримуватися санкцій, але і знижувати рівень дипломатичних контактів, припинити всю торгівлю, припинити контакти по військовій та торговій лінії і вислати зі своєї території тих північнокорейських працівників, які приїхали на заробітки", - зазначив радник президента США.
У січні Євросоюз знову розширив санкції проти КНДР. Зокрема, повідомлється, що в санкційний список внесли ще 16 фізичних осіб та північнокорейське міністерство у справах армії. Особам, які потрапили під санкції, обмежать пересування, а їх активи заморозять.
Загалом під санкції ООН потрапили 79 фізичних осіб та 54 організації, ще 41 фізичну особу та 10 організацій ЄС ввів сам.
Раніше, 26 грудня минулого року, санкції проти Північної Кореї розширили Сполучені Штати.
До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".
Крім того, ще в жовтні 2017 Євросоюз ввів санкції проти Північної Кореї через ядерну програму країни.
Як повідомлялося, КНДР вранці 29 листопада за місцевим часом запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.
Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоному буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.