КНДР попри санкції експортує зброю в Сирію і М'янму - Reuters

Поділитися
КНДР попри санкції експортує зброю в Сирію і М'янму - Reuters КНДР санкції не завадили заробити понад 200 мільйонів доларів на експорту заборонених товарів © 15minut.org
За минулий рік Північна Корея заробила більше 200 мільйонів доларів за рахунок експорту заборонених товарів.

Комітет із санкцій Ради Безпеки ООН оприлюднив звіт на 213 сторінок, у якому зазначає, що КНДР обходить санкції і продовжує експортувати заборонені товари. Таким чином, за минулий рік країна заробила майже 201 мільйон доларів, передає Reuters.

Згідно з доповіддю, Північна Корея переправляла вугілля до портів Росії, Китаю, Південної Кореї, Малайзії та В'єтнаму, переважно використовуючи фальшиві документи, у яких зазначалося, що експортером є Росія та Китай. Після заборони постачання вугільної сировини від 5 серпня 2017 року, американські спостерігачі розслідували 23 таких випадки.

"КНДР ігнорує останні резолюції ООН, використовуючи для обходу санкцій глобальні ланцюжки постачання нафти, іноземних громадян як співучасників, офшорні реєстри компаній та міжнародну банківську систему", - йдеться в доповіді.

Також зазначається, що в період з 2012 до 2017 року Північна Корея здійснила 40 незареєстрованих вантажних перевезень в Сирійський центр наукових досліджень і розробок, який здійснює нагляд за програмою хімічної зброї в країні. Зокрема, мова йшла про перехоплений вантаж, у якому було виявлено кислостійку плитку, що може використовуватися для будівництва хімічного заводу. Зазначається, що Сирія погодилася знищити свою хімічну зброю в 2013 році. Проте дипломати та інспектори з озброєння підозрюють, що Сирія може таємно розробляти нову зброю.

Спостерігачі ООН також повідомили, що є свідчення того, що М'янма отримала від Північної Кореї балістичні ракетні системи разом із звичайними озброєннями, зокрема, кілька ракетних пускових установок і ракети "земля-повітря".

Раніше видання Reuters з посиланням на власні джерела повідомляло, що минулого КНДР щонайменше тричі порушила санкції Ради безпеки ООН щодо заборони експорту вугілля та доставляла вантаж в Південну Корею і Японію через російські порти Находка і Холмськ. Росія всі звинувачення відкидає.

На початку місяця Євросоюз знову розширив санкції проти КНДР. Зокрема, повідомлється, що в санкційний список внесли ще 16 фізичних осіб та північнокорейське міністерство у справах армії. Особам, які потрапили під санкції, обмежать пересування, а їх активи заморозять.

Загалом під санкції ООН потрапили 79 фізичних осіб та 54 організації, ще 41 фізичну особу та 10 організацій ЄС ввів сам.

Раніше, 26 грудня минулого року, санкції проти Північної Кореї розширили Сполучені Штати.

До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".

Крім того, ще в жовтні 2017 Євросоюз ввів санкції проти Північної Кореї через ядерну програму країни.

Як повідомлялося, КНДР вранці 29 листопада за місцевим часом запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.

Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоному буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі