Євросоюз в рамках виконання резолюції Ради безпеки ООН по КНДР додали в санкційний список ще 16 фізичних осіб та північнокорейське міністерство у справах армії, повідомляється на сайті Ради Європи.
Особам, які потрапили під санкції, обмежать пересування, а їх активи заморозять.
У заяві Ради ЄС наголошується, що з урахуванням нових обмежувальних заходів проти КНДР у санкційні списки ООН всього потрапили 79 фізичних осіб та 54 організації. Санкції щодо 41 фізичної особи та 10 організацій ЄС ввів сам.
Раніше, 26 грудня минулого року, санкції проти Північної Кореї розширили Сполучені Штати.
До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".
Крім того, ще в жовтні 2017 Євросоюз ввів санкції проти Північної Кореї через ядерну програму країни.
Як повідомлялося, КНДР вранці 29 листопада за місцевим часом запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.
Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоному буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.
Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі заявила про те, що якщо США вступлять у війну з КНДР, то північнокорейський режим буде повністю знищений.
Міністр у справах об'єднання Південної Кореї Чо Мен Гюн заявив про готовність Сеула до переговорів зКНДР без попередніх умов.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон теж заявляв, що Вашингтон готовий почати прямі переговори з Пхеньяном про ядерне роззброєння КНДР. Пізніше в Держдепартаменті вказали на відсутність передумов до цього.
У КНДР підтвердили відсутність намірів обговорювати ядерну програму зі США.
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".