Між НАТО і РФ зберігаються принципові розбіжності щодо України — Столтенберг

Поділитися
Між НАТО і РФ зберігаються принципові розбіжності щодо України — Столтенберг За словами Столтенберга, ситуація в Україні традиційно стала першою темою дискусії © Михайло Палінчак
Сьогодні відбулося засідання Ради НАТО-Росія.

Під час засідання Ради НАТО-Росія в п'ятницю, 5 липня, сторони обговорили безпекову ситуацію в Україні, Договір про ракети середньої та меншої дальності (ДРСМД), а також обмінялися інформацією про навчання. Про це за підсумками засідання розповів генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг, передає DW.

За його словами, ситуація в Україні традиційно стала першою темою дискусії.

"Ми обговорили безпекову ситуацію на Сході України, відсутність прогресу у виконанні мінських домовленостей, а також напружену ситуацію в Азовському морі та навколо нього", - зазначив Столтенберг, заяву якого оприлюднено на сайті НАТО.

Також представники країн-членів Альянсу вкотре закликали Москву звільнити українських моряків і кораблі, які Росія захопила в листопаді 2018 року. Генсек НАТО наголосив, що у питаннях, які стосуються України, між сторонами зберігаються принципові розбіжності.

Столтенберг визнав, що сторонам на засіданні Ради не вдалося досягнути серйозного прогресу щодо продовження дії ДРСМД.

"Ми не помітили жодних ознак того, що Росія прагне знову дотримуватися пунктів договору", - підкреслив генсек НАТО, цитує агентство Reuters.

Водночас він додав, що зберегти договір можливо впродовж короткого проміжку часу і Альянс продовжуватиме переконувати Москву знищити свої ракети SSC-8.

Нагадаємо, на початку серпня спливе шестимісячний термін, після якого США припинять бути стороною ДРСМД.

3 липня президент Росії Володимир Путін підписав закон про призупинення участі його країни в договорі. НАТО звинувачує РФ у порушенні Договору про РСМД через виробництво ракет 9М729 (SSC-8 за класифікацією Альянсу). У Москві її наявність визнають, проте стверджують, що це не є порушенням угоди.

Цей договір підписали у 1987 році генсек ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган. Документ фіксує відмову сторін випробовувати, виробляти і мати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тисяч кілометрів) і меншої (від 500 до 1 тисячі кілометрів) дальності. Подібні ракети несуть велику загрозу, оскільки здатні досягти цілі за лічені хвилини та не залишають противнику шансів підготуватися до удару або перехопити його.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі