Одним із завдань миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй, яку має схвалити Рада безпеки ООН, стане недопущення закріплення позицій країни-агресора - Росії - на окупованих її посіпаками територіях, заявив президент України Петро Порошенко під час виступу на загальних дебатах 73-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.
"Навіть після того, як ООН не вдалося запобігти агресії проти України, ми все ще сподівалися на допомогу Організації у врегулюванні конфлікту шляхом розгортання міжнародної миротворчої місії на тимчасово окупованій території Донбасу", - підкреслив президент.
Порошенко зазначив, що Україні потрібна сильна і дієздатна місія ООН.
"Місії з потужним мандатом і широким колом відповідальності, яка сприятиме поверненню світу на українську землю. А не тій, що допоможе заморозити конфлікт або закріпити присутність агресора і його поплічників на Донбасі... Ми серйозно розраховуємо на подальший прогрес у вирішенні цього важливого питання", - констатував глава держави.
На завершення Порошенко нагадав, що ця проблема повинна вирішуватися комплексно - але швидко, так як кожен день забирає людські життя.
"Зрештою, чітко у відповідності з темою наших сьогоднішніх Загальних дебатів "Зробити ООН корисною для всіх людей", саме з допомогою узгодженої Радою Безпеки миротворчої місії ООН може врятувати численні життя людей і запобігти їх подальші страждання", - сказав президент.
Україна і міжнародні партнери - Франція, США і Німеччина мають намір внести на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворчої місії ООН в Донбас. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час брифінгу на полях 73-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.
Зазначимо, раніше спедпредставитель США Курт Волкер повідомив, які країни готові направити миротворців в Донбас.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".