Мирна конференція щодо Сирії під загрозою зриву

Поділитися
Мирна конференція щодо Сирії під загрозою зриву Мирна конференція щодо Сирії під загрозою зриву © BBC
На думку правозахисників, урядові війська прагнуть розгромити війська опозиції в Алеппо до початку конференції, яку заплановано у Швейцарії на кінець січня. При цьому, сам форум залишається під загрозою зриву.

З наближенням січневої міжнародної конференції з сирійського врегулювання ситуація у цій країні загострюється. Жертвами нападів бойовиків стають десятки людей, під Дамаском проходять бої і відбуваються диверсії, ВПС бомблять Алеппо, низку районів якого вже понад рік контролюють антиурядові сили. З 15 грудня у результаті цих авіанальотів, за даними правозахисників, загинули понад 300 осіб.

Спостерігаючи за активізацією бойових дій, правозахисники роблять висновок, що урядові війська прагнуть розгромити війська опозиції в Алеппо до початку конференції, яку заплановано у Швейцарії на кінець січня. При цьому, сам форум залишається під загрозою зриву. Національна коаліція сирійських революційних і опозиційних сил тепер заявляє, що, якщо бомбардування не припиняться, вона не поїде до Монтре, куди конференцію перенесено з Женеви.

Коаліція закликала західні країни встановити над Сирією безполітну зону і контактує з цього питання з міністрами закордонних справ Франції і Великобританії. "Якщо інші країни не зможуть чинити тиск на режим (Башара Асада) і змусити його припинити ці руйнівні операції, то як вони збираються чинити на нього тиск на конференції для досягнення політичного рішення?" - заявив генеральний секретар коаліції Бадр Джамус.

Із засудженням бомбардувань та обстрілів Алеппо виступили США. В поширеній у понеділок заяві прес-служби Білого дому наголошується, що серед 300 загиблих багато дітей. Сирійські урядові сили використовують проти мирних громадян рідинні балістичні ракети і так звані "бочкові бомби", сказано в тексті.

Сирійські урядові сили використовують проти мирних громадян рідинні балістичні ракети і так звані
Сирійські урядові сили використовують проти мирних громадян рідинні балістичні ракети і так звані "бочкові бомби"

Йдеться про циліндричні контейнери, начинені вибухівкою і металевими фрагментами. За свідченням очевидців, на яких посилаються правозахисники, їх скидають на місто вертольоти ВПС. Зокрема, організація Human Rights Watch висловила стурбованість застосуванням таких імпровізованих бомб. "Бочкові бомби" виробляють у кустарний спосіб і мають велику площу ураження завдяки вмісту в них у великих кількостях вибухових речовин.

Сирійські урядові ЗМІ, наприклад, агентство SANA, не заперечують, що ведуть численні бойові операції, в тому числі, в районі Алеппо, але підкреслюють, що їх направлено проти терористів. Про бомбардування у них не згадується. Так що, можливо, влада країни в офіційних заявах буде розцінювати ситуацію в Алеппо як чергову провокацію, задуману опозицією задля зриву швейцарської конференції.

Зі свого боку, влада повідомляє про мінометний обстріл Дамаска збройними угрупованнями. Навколо нього точаться запеклі бої. Одна з найгарячіших точок - місто Адра за 30 кілометрів на схід від столиці, яке раніше захопили бойовики екстремістського угрупування "Джебхат ан-Нусра", вчинивши там різанину.

Алеппо, 23 грудня
Алеппо, 23 грудня

Терористи використовують заручників як "живі щити", не дозволяючи армії застосувати всю вогневу міць. У містах-супутниках Адри знаходяться великі бази заколотників, звідки до них постійно перекидають підкріплення.

В понеділок бойовики обстріляли нафтосховище, розташоване у довколишній промисловій зоні. У результаті спалахнула сильна пожежа. Величезний стовп чорного диму було видно протягом всього дня з Дамаска. Як повідомив SANA міністр нафти і мінеральних ресурсів Сулейман аль-Аббас, резервуари з нафтою було обстріляно з мінометів, в результаті загорівся один із них. В Адру надходить паливо по трубопроводу з Хомса, яке використовується для міських електростанцій.

Війська президента Сирії Башара Асада продовжують бомбардування захопленого опозицією Алеппо з 15 грудня. Влада обрала тактику авіанальотів через те, що у них не вистачає людей для наземної операції. Джерело також пояснило велику кількість жертв серед мирного населення тим, що повстанці ховаються у житлових районах.

Опозиція і урядові сили ведуть боротьбу за Алеппо з літа 2012 року. Громадянська війна у Сирії триває з весни 2011 року. За цей час її жертвами стали понад 120 тисяч осіб. Близько 6,5 мільйона сирійців були змушені залишити свої будинки через військові дії. Понад два мільйони людей втекли за кордон. !zn

Читайте також:

ЗМІ: Захід не буде обговорювати питання відставки Асада на женевських переговорах

Сирійська опозиція висунула ряд умов для участі у мирній конференції "Женева-2"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі