Мінські угоди можуть стати інструментом дестабілізації України — The Washington Post

Поділитися
Мінські угоди можуть стати інструментом дестабілізації України — The Washington Post © Офіційний сайт Кремля
Світ потребує виходу з кризи, яку спровокувала Росія.

Масштабні спільні російсько-білоруські військові навчання починаються на території, звідки війська РФ можуть рухатися до столиці України — Києва, якщо очільник Кремля Владімір Путін віддасть наказ про вторгнення. Україна також проведе оборонні навчання, пам’ятаючи про те, що цього місяця Росія може отримати оптимальні умови для нападу, пише The Washington Post.

Крім того, існує теорія, що Путіна від вторгнення «стримує» Олімпіада в Пекіні, яка закінчується 20 лютого.

Тим часом у Берліні представники України, РФ, Франції та Німеччини збираються на переговори, щоб спробувати знайти дипломатичне рішення кризи. Це може стати точкою, коли спровокована Путіним криза на кордоні України, досягне, якщо не фіналу, то, безперечно, переломного моменту.

Дипломатичне врегулювання є правильним кроком, але це не може бути врегулювання за будь-яку ціну. Важливо, щоб адміністрація президента США Джо Байдена та її європейські партнери не дозволили Путіну досягти стратегічних цілей шляхом торгу, підкріпленого примусом.

На жаль, президент Франції Еммануель Макрон висловив ідеї, які можуть привести саме до цього. Йдеться про його заклики до відродження дипломатичного процесу на основі угоди про припинення вогню між українськими силами та бойовиками на Донбасі «Мінськ-2» 2015 року.

Такі, на перший погляд, «привабливі» домовленості можуть стати засобом подальшої, потенційно фатальної дестабілізації України, якщо вони будуть реалізовані відповідно до інтерпретації Путіна.

Угода, підписана Росією та Україною, передбачає відновити контроль Києва над кордоном між РФ та Донбасом, який зруйнували бойовики та Кремль. Україна цілком закономірно наполягає на відновленні контролю.

РФ, яка планує маніпулювати голосуванням, відмовляється. Україна заявляє, що російські сили повинні відступити з регіону, тим часом Путін досі заперечує їхню присутність.

Для України посилання мінських угод на «особливий статус» Донбасу означає надання регіону особливих повноважень місцевого самоврядування. Путін може використати це як вето на зовнішню політику регіону.

Це також пояснює, чому Київ прийняв «Мінськ-2» лише під інтенсивним тиском з боку Росії. Для президента України Володимира Зеленського нав’язування «російської версії» домовленостей власному народу може означати потенційне політичне самогубство.

Путіну це було б вигідно, тому що дестабілізація української влади служить його меті — зруйнувати незалежність України. Крім того, нестабільність створює потенційний привід для прямого російського втручання.

Найкращим результатом чергової зустрічі представників України, РФ, Франції та Німеччини було б «припинення позаштатної роботи» Макрона, яка, можливо, має на меті підвищити його шанси на переобрання цього року, але непродумана, навіть якщо базується на добрих намірах.

Москва прагне переглянути європейську архітектуру безпеки і навіть кордони Європи через погрози силою. Можливо, у Заходу немає дипломатичного способу зупинити Путіна, але якщо він і є, то для цього потрібна єдність між європейськими союзниками та Сполученими Штатами. Ця єдність, своєю чергою, має ґрунтуватися на принципах територіальної цілісності та поваги до суверенітету країн, резюмує видання.

7 лютого президенти Росії та Франції Владімір Путін та Еммануель Макрон провели зустріч у Москві, на якій обговорювалося питання європейської безпеки, що включало ситуацію, пов'язану з Україною. Привертає увагу той факт, що під час вітальної промови Путін постійно звертався до президента Франції на "ти", називаючи його "дорогим Еммануелем".

Зустріч президентів тривала понад п'ять годин. У ході переговорів сторони обговорили українське питання та безпеку у Європі. Макрон зазначив, що лише дипломатичний шлях є прийнятним у вирішенні "української кризи". Путін вкотре використав кремлівські наративи, наполягаючи на виконанні Україною мінських угод у російському трактуванні.

Про те, чи має французький президент якісь нові ідеї окрім виконання "Мінська", читайте в статті Олега Шамшура "Що Макрон привіз Україні від Путіна". 

Чому виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну читайте у статті Тетяни Силіної "Трупна отрута "Мінська": три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі