Міністерство оборони Росії оприлюднило дані про втрати російських Збройних сил за три роки військових дій в Сирії, де Повітряно-космічні сили, флот і підрозділи російської військової поліції надають підтримку режиму сирійського диктатора Башара Асада; згідно інформації МО РФ, за три роки втрати ЗС РФ склали 112 солдатів і офіцерів, 30 вересня заявив екс-головком ВКС РФ, голова Комітету Ради федерації РФ з оборони і безпеки Віктор Бондарєв, пише "Інтерфакс".
Бондарєв зазначив, що половина втрат ЗС РФ припадає на катастрофи літаків Ан-26 (33 загиблих) та Іл-20 (15 загиблих) - перший впав з технічної причини (офіційна версія), другий був збитий "дружнім вогнем" ППО Сирії.
"На даний момент втрати наших ЗС у Сирії становлять 112 осіб. З техніки втрачені 8 літаків, 7 вертольотів і, можливо, 1-2 БТР та бронеавтомобілі", - повідомив Бондарєв.
Бондарєв не упустив нагоди похвалитися, мовляв, російська "контртерористична операція" в Сирії "показала, що ми навчилися воювати". При цьому для порівняння Бондарєв навів дані про втрати армії СРСР в Афганістані за 3 перших роки війни: майже 4,8 тисячі загиблих, втрачено не менше 60 танків, не менше 400 БТР, БМП і БРМД, 15 літаків, 97 вертольотів. Нагадав він і про втрати коаліції на чолі США за три перші роки війни в Іраку (з 2003 року) - понад 2,5 тисяч загиблих, десятки підтверджених втрачених танків і іншої бронетехніки, кілька десятків літаків і вертольотів.
Якщо втрати Росії Бондарєв максимально занизив, не порахувавши загиблих в Сирії найманців різних ЧВК (рахунок може йти на сотні, а то й тисячі), то втрати протиборчих сил він максимально роздмухав - так, у звіті Бондарєва фігурує цифра у 85 тисяч убитих.
"Всі удари ПКС (Повітряно-космічні сили - ред.) завдавали й продовжують завдавати точно по об'єктах терористів. За три роки кількість знищених об'єктів терористів обчислюється десятками тисяч. Убитих терористів - близько 100 тисяч, приблизно 85 тисяч - заслуга саме наших ПКС", - заявив Бондарєв.
Нагадаємо, три роки участі Збройних сил Росії у сирійському конфлікті на стороні режиму Башара Асада принесли смерть більше, ніж 18 тисячам осіб; у тому числі від ударів російської авіації по бунтівних регіонах Сирії загинуло близько 8 тисяч цивільних осіб, з них 3135 - діти і жінки.
Росія бере участь у війні режиму Башара Асада з сирійською опозицією після 30 вересня 2015 року; введені на прохання Асада військові РФ розташовуються на авіаційній базі "Хмеймим" і базі ВМФ в Тартусі, російська авіація підтримує наземні операції військ Башара Асада.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив про те, що кривавий сирійським режим забезпечується Росією та Іраном, а також назвав режим у Тегерані головним спонсором світового тероризму. Він також анонсував наймасштабніші в історії санкції проти Ірану.
У понеділок, 17 вересня, в Сочі відбулись переговори російського президента Володимира Путіна і його турецького колеги Реджепа Таїпа Ердогана, на яких були досягнуті домовленості спільними зусиллями очистити Ідліб від бойовиків екстремістських збройних формувань.
Докладніше читайте в статті Віталія Федяніна "Ідлібський фронт Путіна-Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".