Мін'юст США висунув звинувачення Коломойському

Доповнено
Поділитися
Мін'юст США висунув звинувачення Коломойському
Також звинувачення висунуті партнеру Коломойського - Геннадію Боголюбову

Міністерство юстиції США порушило справу щодо українського олігарха Ігоря Коломойського і звинуватило його "в крадіжці мільярдів в банку, якими він колись володів", і в їх відмиванні в США.

Як пише The Washigton Post, в цивільному позові про конфіскацію комерційної власності в Кентуккі і Техасі Міністерство юстиції заявило, що Ігор Коломойський і його діловий партнер Геннадій Боголюбов "вкрали у ПриватБанку стільки грошей, що національний банк країни був змушений виплатити установі 5,5 мільярда доларів допомоги "щоб запобігти економічній кризі для всієї країни".

Видання повідомляє, що адвокат Коломойського Майкл Салліван вже відреагував на звинувачення.

"Пан Коломойський категорично відкидає твердження, що містяться в скаргах, поданих Міністерством юстиції", - написав адвокат в електронному листі.

На сайті Мін'юсту США повідомляється, що відомство вимагає конфіскації двох об'єктів комерційної нерухомості, придбаної на кошти, незаконно привласнені у ПриватБанку в Україні. Це два об'єкти загальною вартістю 70 мільйонів доларів

Влада США подала два цивільних позови про конфіскацію майна в Окружний суд США Південного округу Флориди, стверджуючи, що комерційна нерухомість в Луїсвіллі, Кентуккі, і Далласі, Техасі, придбана за кошти, незаконно привласнені з ПриватБанку в Україні, підлягає конфіскації на підставі про порушення федерального законодавства про відмивання грошей.

Також в позовах стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов отримали шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008 по 2016 рік, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України. У позовах стверджується, що вони відмивали частина злочинних доходів за допомогою безлічі банківських рахунків підставних компаній, насамперед у кіпрському відділенні ПриватБанку, до того, як вони переказали кошти в Сполучені Штати Америки. Як стверджується в скарзі, позики рідко виплачувалися, за винятком більшої частини позик, отриманих шахрайським шляхом.

Так само, як стверджується в позовах, в Сполучених Штатах спільники Коломойського і Боголюбова, діючи поза офісами в Майамі, створили мережу організацій, зазвичай під деяким варіантом назви "Оптима", для подальшого відмивання привласнених коштів і інвестувати їх. Вони придбали нерухомість і підприємства по всій країні на сотні мільйонів доларів, включно з майном, яке підлягає конфіскації: офісну вежу в Луїсвіллі, відому як PNC Plaza, і офісний парк в Далласі, відомий як колишня штаб-квартира CompuCom.

Зауважимо, що цією справою займається підрозділ ФБР у Клівленді, за підтримки відділу міжнародної корупції ФБР, відділу кримінальних розслідувань, служби митного і прикордонного контролю США. Управління з міжнародних справ Міністерства юстиції надає допомогу в розслідуванні.

У квітні минулого року стало відомо, що Федеральне бюро розслідувань США розслідує можливі фінансові злочини українського олігарха, колишнього власника націоналізованого Приватбанку Ігоря Коломойського. Його і Геннадія Боголюбова в США звинувачують у нанесенні збитків банку та легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом, змові, незаконному збагаченні.

За планом колишніх власників Приватбанку, історія з його денаціоналізацією повинна була завершитися до моменту старту розгляду апеляції в Лондонському суді. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі