У світі в 2018 році було вбито не менше 80 журналістів, 348 на даний час знаходяться у в'язниці, ще 60 перебувають у заручниках, йдеться у звіті міжнародної неурядової організації "Репортери без кордонів" (RSF). Зазначається, що раніше журналісти не піддавалися такому масштабному насильству і жорстокому поводженню, як цього року.
В організації нагадали, зокрема, про вбивство саудівського оглядача Джамаля Хашоггі та молодого словацького журналіста Яна Куцяка. У звіті вказується, що більше половини вбитих журналістів були навмисно побиті.
Раніше RSF вже висловив тривогу через зростання у світі ворожості щодо ЗМІ, яку заохочують політики, а також через спроби авторитарних режимів просувати своє альтернативне бачення журналістики.
У 2018 році Афганістан став найнебезпечнішою країною в світі для журналістів, у цій державі загинули 15 осіб. За ним йдуть Сирія з 11 убитими та Мексика, в якій у поточному році вбили дев'ять журналістів. Розстріл п'яти співробітників Capital Gazette вивів також США до лав країн з найбільшою кількістю вбитих журналістів.
Число працівників ЗМІ, затриманих у всьому світі - 348 - зросла порівняно з 326 - у минулому році. Як і в 2017-му, більше половини ув'язнених у світі журналістів утримуються у п'яти країнах: Китаї, Ірані, Саудівській Аравії, Єгипті та Туреччині. Китай залишається найбільшою в світі в'язницею для журналістів, і на даний час там утримують 60 осіб, з яких три чверті є непрофесійними журналістами.
Кількість журналістів, які наразі знаходяться в заручниках - 60 - на 11% вище, ніж у цей же період минулого року, коли було 54 особи. Всі, крім одного, утримуються у трьох країнах Близького Сходу: Сирії, Іраку та Ємені. Серед них є шість іноземних журналістів.
"Репортери без кордонів" також нагадали, що український журналіст Станіслав Асєєв все ще утримується бойовиками "ДНР", які звинувачують його у шпигунстві. RSF також зареєструвала три нових випадки зникнення журналістів у 2018 році: два в Латинській Америці і один в Росії.
Як повідомлялося, журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів. 19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Також у жовтні в Болгарії вбили журналістку-розслідувача Вікторію Марінову. Вона працювала над темою про махінації з коштами ЄС. Скандал навколо розкрадання коштів з фондів Євросоюзу в Болгарії отримав назву GPGate.
У лютому в Словаччині були вбиті журналіст-розслідувач Ян Куцяк і його наречена. Куцяк вивчав корупційні зв'язки словацьких політиків з італійською мафією. Вбивство журналіста спровокувало масові акції протесту.