«Ми звільнимо Іран», – Байден на тлі багатотисячних протестів у країні

Поділитися
«Ми звільнимо Іран», – Байден на тлі багатотисячних протестів у країні © Getty Images
Цю фразу президент США сказав прихильникам, які підняли мобільні телефони з написом «Свободу Ірану».

Президент Джо Байден у четвер сказав своїм прихильникам «ми звільнимо Іран» після того, як вони закликали звернути увагу на протести, які поширилися в цій країні. Про це повідомляє Associated Press.

«Не хвилюйтеся, ми звільнимо Іран, – сказав Байден прихильникам під час передвиборчої акції за члена Демократичної партії Майка Левіна. – Вони звільняться досить скоро».

Байден вимовив цю фразу, коли прихильники в натовпі підняли мобільні телефони з написом «Свободу Ірану».

Адміністрація Байдена зіткнулася зі критикою з боку іранських американських активістів, які закликають Білий дім відмовитися від ідеї відродити іранську ядерну угоду на тлі протестів у країні.

Приводом для масових протестів в Ірані стала смерть 22-річної іранської курдки Джини Махси Аміні, яку так звана поліція моралі заарештувала через те, що з-під її хіджабу було видно волосся. Жінка померла під вартою в поліції 16 вересня. Після її смерті тисячі людей вийшли на демонстрації проти репресивного курсу та ісламської системи правління. Пізніше жертвою іранських силовиків стала 16-річна іранська дівчина Нікі Шакарамі.

Протести швидко поширилися по всьому Ірану і були зустрінуті жорстким придушенням з боку уряду, включаючи побиття, арешти та вбивства демонстрантів. США та інші демократичні країни засудили придушення протестів і верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що заворушення були організовані «заклятими ворогами Ірану та їхніми союзниками» – США та Ізраїлем.

Нині при владі в Ірані перебуває ультраконсервативна група політичного класу, пов’язана з Корпусом вартових Ісламської революції (КВІР), або Пасдаран. КВІР можна порівняти з військами сталінського НКВС, посиленими авіацією, танками та військово-морськими силами. Чи стануть ці протести початком драматичних змін у країні, чи призведуть вони до падіння режиму? Про це читайте у статті Ігоря Семиволоса «Протести в Ірані: що відбувається і чи паде режим?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі