Президент Ірану не прийшов на інтерв'ю CNN через те, що ведуча відмовилась надягнути хустку

Поділитися
Президент Ірану не прийшов на інтерв'ю CNN через те, що ведуча відмовилась надягнути хустку
Інтерв'ю не відбулося.

Президент Ірану Ебрагім Раїсі відмовився від заздалегідь запланованого інтерв'ю з ведучою міжнародних новин CNN Крістіан Аманпур на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку через те, що вона відмовилась вдягнути хустку.

Приблизно через 40 хвилин після запланованого початку інтерв’ю, коли Раїсі запізнювався, його помічник повідомив ведучій, що президент запропонував їй одягнути хустку. Аманпур сказала, що «ввічливо відмовилася».

Крістіан Аманпур, яка виросла в столиці Ірану — Тегерані — та вільно розмовляє фарсі, сказала, що вона носить хустку під час репортажів в Ірані, аби відповідати місцевим законам і звичаям. Водночас, вона відмовилась покривати голову для проведення інтерв'ю з іранським чиновником за межами країни.

«Тут, у Нью-Йорку чи будь-де за межами Ірану, жоден президент Ірану ніколи не просив мене носити хустку. Я брала інтерв’ю у кожного з них, починаючи з 1995 року», — розповіла вона в програмі CNN «Новий день» у четвер.

Вона сказала, що дуже ввічливо відмовилась «від свого імені, від імені CNN і жінок-журналістів у всьому світі, оскільки це [надягання хустки] не є обов’язковим».

Іранське законодавство вимагає від усіх жінок носити головний убір і вільний одяг у громадських місцях. Це правило діє в Ірані з часів Ісламської революції 1979 року і воно є обов’язковим для кожної жінки в країні, включно з туристами, політичними діячами та журналістами.

Аманпур сказала, що помічник Раїсі ясно дав зрозуміти, що інтерв’ю, яке мало стати першим для президента Ірану на американській землі, не може відбутись, якщо вона не надягне хустку. Він назвав це «актом поваги», враховуючи священні місяці Мухаррам і Сафар, і згадав про «ситуацію в Ірані», натякаючи на протести, що охопили країну.

Минулого тижня по всьому Ірану спалахнули антиурядові протести через смерть 22-річної Махси Аміні після того, як її заарештувала поліція моралі Ірану за звинуваченням у порушенні закону про хустки.

Тисячі людей вийшли на вулиці, деякі жінки обрізали волосся та палили хіджаби на знак протесту. Правозахисні групи повідомили, що щонайменше восьмеро людей були вбиті під час демонстрацій, які були жорстко придушені владою, про що свідчать поширені у соцмережах світлини та відео.

Ці демонстрації стали наймасштабнішими проявами непокори правлінню Ісламської Республіки, яке стало більш жорстким після виборів уряду Раїсі торік. Після восьми років поміркованого правління Хасана Рухані Іран обрав Раїсі, ультраконсервативного главу судової системи, чиї погляди збігаються з думками духовенства країни та верховного лідера аятолли Алі Хаменеї.

В Ірані хустка є символом набору особистих правил, встановлених духовними лідерами країни, які визначають, що люди можуть носити, дивитися та робити. Через це в країні і спалахнули протести, адже багато іранців почали обурюватися такими обмеженнями.

Смерть Аміні стала останньою краплею, котра переповнила чашу терпіння громадян через обмеження їх особистих свобод. Опитування показали, що дедалі більше іранців не вважають, що хіджаб або хустка на голові мусять бути обов’язковими.

Іранські офіційні особи стверджують, що Аміні померла після коми внаслідок серцевого нападу. Однак її родина заявила, що у неї не було серцевих захворювань. Недовіра до офіційної інформації про її смерть також викликала громадський резонанс.

На записах із камер відеоспостереження, оприлюднених державними ЗМІ Ірану, видно, як Махса Аміні непритомніє в центрі «перевиховання», куди її доставила поліція моралі, щоб надати «вказівки» щодо її одягу.

Аманпур планувала задати Раїсі питання щодо смерті Аміні та протестів, а також ядерної угоди та підтримки Іраном Росії в Україні, однак сказала, що їй довелося скасувати інтерв’ю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі