Меркель ухиляється від дій, які дійсно «зашкодять» Путіну — Bloomberg

Поділитися
Меркель ухиляється від дій, які дійсно «зашкодять» Путіну — Bloomberg © euroua.com
Ймовірно, проєкт газопроводу «Північний потік-2» не буде зупинено.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та її європейські союзники готуються «притягнути до відповідальності» уряд президента Росії Володимира Путіна через отруєння російського опозиціонера Алєксєя Навального, але «плани» Меркель та її союзників можуть не «справити особливого враження» на Кремль, пише Bloomberg.

Попри те, що санкції з боку ЄС є неминучими, дії Європейського Союзу, швидше за все, передбачатимуть лише заморожування активів та заборони поїздок для російських чиновників.

А от практично завершений проєкт газопроводу "Північний потік-2" між Росією та Німеччиною, справжнє «слабке місце Путіна», швидше за все, «не постраждає».

Звісно, санкції, націлені на російських впливових осіб та найвищих посадових осіб матимуть негативні наслідки для Москви.

Висновок про те, що Навального отруїли забороненим нервово-паралітичним засобом «Новачок» покладає відповідальність на політиків ЄС щодо проведення необхідних дій.

"Будь-яке використання хімічної зброї є серйозним правопорушенням і не може пройти без наслідків", - заявив головний речник Меркель Штеффен Зайберт. Меркель вказала на важливість цього питання та особисто відвідала російського опозиціонера в лікарні.

Отруєння Навального вкотре нагадало про те, як Путін анексував Крим в 2014 році та про деякі інші «агресивні дії» Росії.

Також серед деяких німецьких політиків є підозри, що російський уряд був причетний до кібератаки на Бундестаг п'ять років тому.

Навіть попри впевненість німецьких чиновників у тому, що напад на Навального був замовлений «зверху», цього може бути недостатньо, щоб переконати їх застосувати більш рішучі дії у відповідь Росії, адже «м’який підхід» німецького уряду розчарував США.

Німці пообіцяли, що будь-які санкції проти російського уряду будуть запроваджені за погодженням з ЄС, а європейські чиновники розмежовують справу Навального та отруєння в 2018 році колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля.

Напад Скрипаля стався в Британії, тоді як отруєння Навального сталося в Росії.

Це цілком може означати менш рішучу реакцію з боку ЄС, оскільки європейські чиновники прагнуть «калібрувати» свої дії.

І це на додаток до права вето щодо питань зовнішньої політики, яким володіють усі 27 країн-членів ЄС, що робить домовленість про санкції компромісним варіантом.

«Слабким місцем» Путіна можна назвати "Північний потік-2", суперечливий проєкт газопроводу який має транспортувати російський газ безпосередньо до Німеччини.

Меркель «зупинила бурхливі дебати» в Берліні щодо того, чи слід зупинити проєкт газопроводу, канцлер заявила про те, що рішення про санкції проти Росії повинні прийматися на рівні ЄС.

З того часу більшість німецьких урядовців фактично змирилися з тим, що газопровід «не постраждає».

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявив про те, що він також проти зупинки проєкту газопроводу.

«Потрібно зробити все, щоб Москва відчула наслідки за свої агресивні вчинки, але я проти того, щоб закривати проєкт газопроводу. Ми повинні запитати себе, чи дійсно ми зможемо обійтися без цього газопроводу», - сказав німецький політик Дітмар Войдке.

США можуть вдатися до більш жорстких заходів.

Меркель та лідери інших країн ЄС вимагають повного розслідування справи про отруєння Навального.

Москва заявляє, що немає доказів того, що Навальний був отруєний, російські чиновники назвали цю справу «організацією західних спецслужб», звинувативши лідера опозиції у прийнятті вказівок Центрального розвідувального управління США. Навальний звинуватив Путіна в нападі, тоді як Кремль заперечує всі звинувачення.

Нагадаємо, 20 серпня Навального госпіталізували в Омську клініку після екстреної посадки літака, на якому він повертався в Москву з Томська. Попередньо однією з версій було отруєння непізнаним токсином. Згодом російські лікарі відкинули версію про отруєння і почали заявляти про "порушення обміну речовин".

22 серпня приватний літак ініціативи Cinema for Peace доставив Навального з Томська в Берлін.

2 вересня уряд Німеччини заявив, що російського опозиціонера Алєксєя Навального отруїли нервнопаралітичну речовиною «Новачок». Канцлер Ангела Меркель констатувала, що Навальний став жертвою злочину, і Кремль повинен відповісти за це.

У свою чергу, Владімір Путін в розмові з французьким колегою Еммануелем Макроном 14 вересня заявив, що Навальний міг сам прийняти отруту "Новачок". Навальний відреагував на слова Путіна.

ЄС і НАТО закликали Росію провести розслідування злочину і покарати винних. У свою чергу, МЗС України і Литви звинуватили в замаху на Навального Кремль і закликали світову спільноту посилити санкції проти РФ.

За словами експертів, як в РФ, так і за її межами, є лише дві причини отруєння опозиціонера: перша - отруєння сталося в інтересах влади Владіміра Путіна; друга - отруєння сталося в інтересах влади, але не Владіміра Путіна.

Незважаючи на нинішній відносний спокій, градус соціальної напруги в РФ підвищується. Це впевнено демонструють різні соціологічні опитування. Соціальний вибух може статися в будь-який момент, не обов'язково в контексті виборів. Але наслідки не будуть серйозними, якщо на чолі протестів не стоятимуть люди, готові боротися за владу, виходячи за межі встановлених правил. Алєксєй Навальний може бути небезпечним для Кремля у разі масових протестів. 

Детальніше про отруєння Навального і тих, кому в Росії може бути вигідне його усунення, читайте в статті Олексія Їжака «Кремль грає чорними» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі