Нещодавно в.о. канцлера Німеччини Ангела Меркель обговорила з білоруським диктатором Аляксандром Лукашенком міграційну кризу в Європі. За це її розкритикували політики з Естонії, Німеччини та Польщі, повідомляє Deutsche Welle.
Меркель звинуватили в тому, що цією розмовою вона нібито визнала Лукашенка президентом Білорусі, що дисонує з позицією Європи. Варто зауважити, що пресслужба німецького уряду не називала диктатора президентом, зауваживши, що в.о. канцлера розмовляла з "паном Лукашенком".
У німецькій партії "Зелених" цей діалог назвали "жахливим сигналом". Про це під час ефіру на радіо заявив її представник, член комітету Бундестагу з міжнародних справ Омід Нуріпур.
У Естонії розмову Меркель та Лукашенка розкритикував голова комісії з закордонних справ парламенту Марко Міхкельсон, який також вважає, що в.о. канцлера визнала легітимність диктатора.
"Це було серйозне розчарування, оскільки ми зайняли спільну позицію, що ми не визнаємо Лукашенка главою білоруської держави. Такий контакт Меркель створює досить дивне враження. Крім того, вона зробила це в обхід Польщі, а це дуже сподобалося б Путіну", - заявив Міхкельсон.
Віцепрем'єр Польщі Ярослав Качинський заявив, що Варшава також обурена цією розмовою: "Інтернаціоналізація, безумовно, необхідна, але не настільки, щоб вести переговори над нашими головами та робити подібні пропозиції".
Як повідомлялося, глави МЗС країн ЄС погодили п'ятий пакет санкцій проти режиму Лукашенка. Головний координатор зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель заявив, що під санкції мають потрапити авіаперевізники, турагентства, чиновники, пов'язані із доставкою мігрантів до Білорусі.
Про те, що відбувається на кордоні і як Польща вирішуватиме міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка "Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість".