Нещодавно президент США Барак Обама звернув увагу на нерівномірність витрат союзниками по НАТО у витратах на оборону. Зокрема, США витрачають на оборону 3,4% ВВП в той час, як більшість інших країн НАТО витрачають менше двох відсотків - рекомендованого рівня витрат для члена НАТО. "Щоб з 1,2% піднятися до двох відсотків, ми повинні сильно підвищувати бюджет оборонного відомства. - ред.)", - сказала Меркель.
На днях уряд Німеччини запропонував розширити участь бундесверу в міжнародній місії по боротьбі з терористичною організацією "Ісламську державу".
Нагадаємо, що у вересні 2014 року країни НАТО домовилися збільшити витрати на оборону. Країни-учасниці вже взяли на себе зобов'язання протягом десяти років довести витрати на оборону до як мінімум 2% від ВВП.
В останній доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI), який був опублікований 5 квітня, повідомлялося, що в 2015 році світові витрати на озброєння склали 1,7 трлн дол, що на 1% більше, ніж у 2014 році. Світовим лідером за витратами на озброєння залишаються США військовий бюджет яких становить 596 млрд дол. На лідерство США у даному аспекті не вплинув і той факт, що Вашингтон у минулому році скоротив свої військові витрати 2,4%.
Також аналітики SIPRI відзначають, що в 2015 році на тлі загального зниження військових витрат у країнах ЄС на 0,2% країни Центральної Європи наростили свої військові бюджети на 13%. Підкреслюється, що дані держави стурбовані намірами Росії після її дій в Україні.