Незважаючи на санкції, оборонні підприємства РФ переживають "бум" - Spiegel

Поділитися
Незважаючи на санкції, оборонні підприємства РФ переживають Особливо збільшилися замовлення у зброярів з Кремля © Офіційний сайт медіазабеспечення святкування 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні
Сім російських компаній увійшли в топ-100 найбільших виробників зброї в світі.

Незважаючи на західні санкції, найбільші російські оборонні концерни збільшили свій прибуток, повідомляє Spiegel Online.

У 2014 році цей показник зріс до 50 %, свідчать дані рейтингу найбільших виробників зброї американського журналу Defense News.

Так, компанія, що спеціалізується на системах ППО "Алмаз-Антей" зайняла 11 місце в рейтингу серед найбільших виробників озброєнь. Продажі компанії в 2014 році збільшилися більш ніж на 10 %. У холдингу "Вертольоти Росії" (зайняв позицію № 23) зафіксовано зростання на 16,3 %. Корпорація "Тактичне ракетне озброєння" збільшила свої продажі на цілих 48,6 %.

За даними американського журналу, сім російських компаній входять в топ-100 найбільших виробників зброї в світі. Особливо збільшилися замовлення з Кремля. Президент Володимир Путін хоче збільшити частку сучасних систем озброєння російських ЗС до 70 %. Тому російська влада витратять в найближчі роки на переозброєння армії суму в розмірі 330 млрд доларів.

Крім того, Путін хоче зміцнити присутність Росії на ринку озброєнь. І РФ переживає "бум" збройового експорту. РФ є другим після США за величиною експортером зброї у світі. В минулому році експорт російських озброєнь склав понад 13 млрд доларів. У той же час у 2014 році отримала нові замовлення з-за кордону на суму 15,9 млрд доларів - на 2,2 млрд доларів більше, ніж у 2013 році.

Путін надає експорту озброєнь стратегічної важливості. Він просить своїх посадових осіб і виробників зброї, щоб ті спрямували всі зусилля на те, щоб "зміцнити присутність Росії на світовому ринку озброєнь".

Як зазначає німецьке видання, російські ЗМІ поспішили інтерпретувати такі результати оруженийков, як доказ того, що санкції проти Росії не мають ніякого ефекту. Але насправді, замовники російської зброї не – це країни, які не мають відношення до західних санкцій. Основними замовниками є Індія, Ірак, Китай і В'єтнам.

Тим не менш, санкції все ж позначилися на імпорт озброєння, обсяг якого в 2014 році впав з 150 до 100 мільйонів доларів. У пошуках імпортозаміщення Росія знайшла заміну семи з 127 компонентів, які поставлялися з країн НАТО.

НАТО готується переглянути свою стратегію в сфері ядерної зброї на тлі зростаючих суперечностей з Росією з приводу військових дій в Україні.

Раніше в НАТО пообіцяли відповісти на ядерну активність Росії. При цьому Столтенберг заявив, що плани президента Росії Володимира Путіна передати армії 40 нових ракет з ядерними боєголовками – це не що інше, як необґрунтоване і небезпечне "брязкання" ядерною зброєю.

В цей же час, видання Newsweek писало, що Путін розглядає ядерну зброю як інструмент примусу. І саме це найнебезпечніше в заявах Кремля.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі