Канцлер ФРН Ангела Меркель повідомила, що лідери 28 країн Євросоюзу проведуть позаплановий саміт щодо Греції в неділю, 12 липня.
"Сьогодні ми зустрілися на рівні глав держав і урядів країн єврозони. У неділю ми знову хочемо зустрітися в цьому ж складі представників, а також потім у складі представників 28 країн", - сказала Меркель на прес-конференції за підсумками саміту глав держав і урядів країн єврозони в Брюсселі.
"Я думаю, що оголошення про це говорить, наскільки серйозна ситуація", - додала Меркель.
"Чи ми переконані в тому, що Греція представить нові пропозиції? Я не знаю, інакше ми б і не проводили нову зустріч в неділю. Прем'єр Греції нам пообіцяв, що такий детальний план буде представлений. Ми взяли це до відома", - сказала вона.
Меркель також підкреслила, що "у нас дуже мало часу, щоб знайти рішення проблеми".
"В останні дні економічна ситуація в Греції не покращилася", - підкреслила канцлер.
Раніше голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що Єврокомісія починає розробку сценарію можливого виходу Греції із зони євро.
Нагадаємо, 1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.
Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.
У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит, однак потім відмовився від подальшого фінансування Греції.
Разом з тим, як писало видання Financial Times писало, що вихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.