Єврокомісія починає розробляти сценарій можливого виходу Греції із зони євро

Поділитися
Єврокомісія починає розробляти сценарій можливого виходу Греції із зони євро Греція може вийти із зони євро © United Nations Photo/Flickr
Саміт ЄС зобов'язав Грецію протягом 24 години надати свої пропозиції щодо виходу з кризи, реформ і офіційний запит на нову програму допомоги.

Єврокомісія починає розробку сценарію можливого виходу Греції із зони євро, заявив за підсумками саміту зони євро голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

"Єврокомісія починає розглядати сценарій можливого виходу Греції із зони євро. Я не хочу цього, але не можу це запобігти, якщо Греція не зробить те, що має", - сказав він.

Саміт ЄС зобов'язав Грецію протягом 24 години надати свої пропозиції щодо виходу з кризи, реформ і офіційний запит на нову програму допомоги.

"Провал переговорів щодо Греції буде означати її банкрутство", - заявив голова Європейської ради Дональд Туск. "Крайній термін досягнення угоди по Греції настане у неділю (12 липня), коли в Брюсселі збереться новий саміт", - сказав він.

"Зустріч відбуватиметься у двох форматах - саміт усіх 28 країн ЄС і саміт 19 держав зони євро. Перед нами критичний питання, що стосується всіх", - сказав Туск.

"Наслідки виходу Греції із зони євро вдарить не тільки по країнах єврозони, але і по Болгарії, Румунії, інших держав, і було б несправедливо обговорювати це питання без їх участі", - уклав він.

Між тим, напередодні Юнкер запропонував залишити Грецію в єврозоні.

1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.

Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит, однак потім відмовився від подальшого фінансування Греції.

Разом з тим, як писало видання Financial Times писало, що вихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі