У неділю, 25 лютого, лідери держав провели телефонну розмову, йдеться у повідомленні на сайті уряду Німеччини. Під час бесіди вони вітали одноголосне схвалення резолюції Ради безпеки ООН про 30-ти денну гуманітарну паузу в Сирії.
Лідери Німеччини і Франції наголосили на важливості негайного та повного виконання резолюції, і закликали РФ вплинути на ситуацію.
"Росія повинна використовувати свій вплив на сирійський режим для досягнення негайного припинення вогню", - зазначили Макрон і Меркель.
Режим "тиші" повинен стати основою для просування політичного рішення в Женеві в рамках Женевського мирного процесу під керівництвом ООН. І Німеччина, і Франція готові до співпраці з Росією та іншими міжнародними партнерами для досягнення цієї мети.
Нагадаємо, напередодні Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою ввести 30-денне перемир'я у Сирії. У документі йдеться про те, що перемир'я має бути запроваджене негайно, але, у той самий час, резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму "тиші". У четвер, 22 лютого, прийняття відповідної резолюції заблокувала Росія.
Гуманітарна пауза дозволить доставити гуманітарну допомогу і евакуювати мирне населення, зокрема, зі Східної Гути.
Як повідомляли правозахисні організації, у вівторок, 20 лютого, за 48 годин бомбардувань Східної Гути загинули щонайменше 250 осіб, у тому числі 58 дітей і 42 жінки. Це найбільші добові людські втрати в районі Гути з часів хімічної атаки у 2013 році. Усього за тиждень бомбардувань міста урядовими військами сирійського диктатора Башара Асада загинуло 505 мирних жителів, з них 123 - діти. Бої у районі Східної Гути точаться з 2011 року.