Меркель допомогла Україні виграти час, щоб переозброїтися - ексурядовець Німеччини

Поділитися
Меркель допомогла Україні виграти час, щоб переозброїтися - ексурядовець Німеччини © kremlin.ru
Німецький політик, який працював у адміністраціях трьох канцлерів, пояснив, чому Берлін вчинив правильно, коли виступив посередником між Києвом і Москвою після початку війни на Донбасі.

Канцлер Ангела Меркель і її тогочасний міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр вчинили правильно, коли виступили в ролі посередника на Мінських переговорах про припинення вогню між Україною і Росією в 2014-2015 роках.

Про це в інтерв’ю Der Spiegel сказав Рольф Нікель, який в ті часи обіймав посаду комісара федерального уряду з питань контролю озброєнь. Загалом, Нікель обіймав різні посади в урядах Меркель, а також її попередників Герхарда Шрьодера і Гельмута Коля.

«Німецький уряд намагався стримати конфлікт, який загрожував перерости у велику війну. А українське керівництво чітко дало зрозуміти, що не готове до війни. Йому треба було дати час, щоб підготуватися до неї», - сказав колишній німецький урядовець.

На зауваження журналістів Der Spiegel, що таке твердження - це поширений міф, Нікель відповів: «Це не міф, але ми тоді не брали участі в переозброєнні».

Він також додав, що помилкою Німеччини була недооцінка готовності Владіміра Путіна використовувати енергоносії в якості зброї. Новий уряд Німеччини на чолі з канцлером Олафом Шольцом припинив імпорт російського газу, при цьому подбавши, щоб перебоїв в постачанні енергоносіїв не було. Але цей успіх Берліна мав високу економічну ціну.

«Путін може записати до свого успіху той факт, що економічна співпраця між Німеччиною і Росією наповнила його військову скарбничку, яка сьогодні допомагає гарантувати, що санкції не матимуть того ефекту, який ми собі уявляли», - сказав Нікель.

На питання журналістів Der Spiegel про те, хто несе відповідальність за провал в енергетичній політиці, колишній урядовець відповів, що вона «спільна». Втім, він зауважив, що поки що самокритикою займаються лише німецькі політики, в той час як бізнес-лідери мовчать. Але було б доречно, щоб бізнес Німеччини теж визнав свою помилку.

Чи може початися війна Росії проти НАТО? На думку Нікеля, все буде залежати від перемоги України в тому конфлікті, який вже триває.

«Це станеться не сьогодні і не завтра, але багато чого залежатиме від того, як завершиться війна. Якщо Україна програє, то небезпека прямої військової конфронтації між Росією і Заходом зросте», - сказав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі