Колишній керівник виборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт провів секретні переговори з засновником WikiLeaks Джуліаном Ассанжем в посольстві Еквадору в Лондоні, де він ховається вже більше шести років. Манафорт зустрівся з Ассанжем, коли приєднався до кампанії Трампа, розповіли джерела британської газети The Guardian.
Джерела повідомили, що Манафорт приїжджав до Ассанжа в 2013, 2015 та навесні 2016 року - в період, коли він став ключовою фігурою для Трампа.
Газета пише, що остання зустріч, ймовірно, буде піддана перевірці і може зацікавити спецпрокурора США Роберта Мюллера, який розслідує передбачувану змову між кампанією Трампа та Росією. Візит Манафорта у 2016 році тривав близько 40 хвилин.
Через кілька місяців після того Манафорт зустрівся з Ассанжем приблизно в березні 2016 року, WikiLeaks опублікували листи Демократичної партії, що отримала російська розвідка.
Перший візит Манафорта у посольство відбувся через рік після того, як Ассанж отримав там притулок.
Окремий внутрішній документ, написаний спецслужбою Еквадору в Сенані каже про те, що Ассанжа відвідували "Пол Манафорд (написано з помилкою – ред.)" як один з кількох відомих гостей. У списку також згадуються "росіяни".
Відвідувачі зазвичай реєструються в охоронців посольства і показують свої паспорти. Однак джерела в Еквадорі кажуть, що Манафорт не зареєструвався.
Відповідно до джерел, знайомство Манафорта з Ассанжем сталося, принаймні, п'ять років тому - в кінці 2012 або 2013 року, коли американець працював в Україні і консультував президента Віктора Януковича.
Одна людина, знайома з WikiLeaks, сказала, що у Ассанжа була мотивація, щоб зашкодити кампанії демократів. Він думав, що майбутня адміністрація Трампа навряд чи буде домагатися його екстрадиції через можливі звинувачення у шпигунстві.
Ассанж живе в посольстві Еквадору у Лондоні з червня 2012 року, де він успішно знайшов політичний притулок, щоб уникнути екстрадиції у Швецію - там його звинувачували у сексуальних злочинах, які він завжди заперечував.
Нагадаємо, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві. 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.
Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.