Президент Франції Еммануель Макрон підписав п'ять указів, які реформують Трудовий кодекс, і оголосив, що всі заходи реформи набудуть чинності не пізніше 1 січня 2018 року.
Як передає Le Figaro, Макрон підписав укази про реформу, проти якої раніше пройшли масові демонстрації, в прямому ефірі французького телебачення.
"Ця реформа набуде чинності, як тільки будуть опубліковані укази. Перші заходи, такі як право на дистанційну роботу, почнуть застосовуватися протягом найближчих декількох днів", - заявив Макрон.
"Всі реформи, які містяться в цих указах, почнуть застосовуватися не пізніше 1 січня наступного року", - додав він.
Реформа в трудовій сфері була одним з головних обіцянок Макрона під час передвиборної кампанії. Він обіцяв створити робочі місця і зробити країну більш конкурентоспроможною.
Профспілки незадоволені реформою і вважають, що вона проводиться на користь великих компаній.
Завдяки запропонованим реформ компаніям простіше звільняти співробітників, переговори між роботодавцями і працівниками в невеликих фірмах будуть децентралізовані.
Крім того, пропонується встановити верхню межу для компенсацій за помилкове звільнення, що звільнить компанії від загрози непередбачуваних збитків, які зараз визначаються рішенням арбітражного суду.
Реформи скасовують вимогу погоджувати масові скорочення у великих компаніях з розміром їхньої глобальної прибутку, їм буде дозволено звільняти працівників, грунтуючись виключно на показниках прибутковості всередині країни.
Нагадаємо, що 12 вересня по всій території Франції пройшли масштабні акції проти трудової реформи.
Як повідомив голова спілки профспілок Франції CGT Філліпп Мартінес, у протестах взяли участь більше 400 тисяч чоловік.
В Парижі у протестах взяли участь близько 60 тисяч осіб. У ході протестів поліція застосувала проти демонстрантів сльозогінний газ.
21 вересня в багатьох містах Франції відбулися мітинги проти реформи трудового законодавства.
Десятки тисяч французів вийшли на демонстрації проти перегляду урядом національного трудового законодавства.
Все, на цей день було оголошено близько 200 акцій протесту по всій території Франції.