Міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас заявив, що Німеччина шкодує у зв'язку з виходом США з Договору з відкритого неба і обіцяє зі свого боку активно працювати в його рамках. Про це повідомляє Укрінформ.
«Ми глибоко шкодуємо, що Сполучені Штати вирішили піти на цей крок і зараз його реалізують. Наша власна позиція щодо договору залишається незмінною: ми вважаємо, що це є важливою частиною архітектури контролю над озброєннями, яка допомагає побудувати взаємну довіру і, таким чином, підвищити безпеку в північній півкулі від Владивостока до Ванкувера», - заявив Маас.
Відзначається, що німецький уряд продовжить реалізацію контракту, для чого нещодавно придбав новий літак спостереження Airbus A319.
За словами Мааса, Німеччина прагне до всебічної модернізації контролю над звичайними озброєннями в Європі.
"Треба адаптувати існуючі багатосторонні договори і створити нові механізми зміцнення довіри, якщо ми хочемо бути готовими до викликів світу і безпеки в цьому столітті", - сказав Маас.
Нагадаємо,
Договір з відкритого неба дозволяє здійснювати вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів в повітряному просторі країн-підписантів, а також вести фото- і відеозйомку. Договір був укладений 24 березня 1992 року. Крім США, в угоді беруть участь 33 країни, включаючи Росію.
Нагадаємо, що 21 травня президент США Дональд Трамп заявив, що прийняв рішення про вихід з Договору з відкритого неба. Очікується, що США покинуть договір через шість місяців.
Учасниками ДОН є 34 держави. Вони можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності. Договір є безстроковим. Будь-який учасник ДОН має право вийти з нього. Про своє рішення бажаючий вийти повинен оголосити не пізніше ніж за шість місяців до дати свого передбачуваного виходу.
в Міністерстві закордонних справ України заявили, що взяли до уваги офіційне повідомлення Державного департаменту США про намір США вийти з Договору з відкритого неба (ДОН).
Детальніше про те, що означає для європейської безпеки вихід США з чергового договору про контроль над озброєннями, читайте в статті Віктора Константинова " Закрите небо " для ZN.UA.