Колишній голова компанії "МЕНАТЕП" Платон Лєбєдєв задумався про те, щоб написати прохання про помилування. Про це повідомив адвокат засудженого Олексій Мірошниченко. За його словами, Лєбєдєв обговорить прохання зі своїми захисниками та увечері у п'ятницю повідомить про своє рішення.
Прохання про помилування означає, що засуджений визнає законні судові рішення у своїй справі. Після звільнення він не зможе розраховувати на реабілітацію.
Раніше повідомляли про те, що 20 грудня президент РФ Володимир Путін підписав указ про помилування колишнього глави "ЮКОСа" Ходорковського М.Б., отримавши раніше його прохання про помилування. За словами президента, Ходорковський "посилається на обставини гуманітарного характеру - у нього хвора матір".
Також раніше повідомляли, що Михайла Ходорковського підштовхнули написати прохання про помилування розмову співробітники спецслужб.
Платона Лєбєдєва разом із Ходорковським визнано винними у розкраданні нафти і ухиленні від податків та інших економічних злочинах. Вони перебувають під вартою з 2003 року. Згідно з рішенням суду, Лєбєдєв повинен вийти на волю у травні 2014 року.
Ходорковський і Лєбєдєв були арештовані в 2003 році. У травні 2005 року їх засудили до дев'яти років позбавлення волі за звинуваченням у шахрайстві і несплаті податків. Пізніше Мосміськсуд знизив покарання до восьми років кожному.
Про розслідування другої кримінальної справи проти екс-керівників ЮКОСа стало відомо відразу після завершення першого судового процесу. У грудні 2010 року в рамках другої справи Ходорковського і Лєбєдєва засуджено до 14 років позбавлення волі за розкрадання нафти та легалізацію виручки від її продажу. Через півроку Мосміськсуд знизив термін покарання до 13 років.
У червні минулого року захист Ходорковського і Лєбєдєва звернувся до голови Верховного суду РФ В'ячеслава Лєбєдєва з проханням скасувати вирок у другій справі. Розглянувши скаргу, голова ВС РФ відкрив наглядове провадження. Постанова голови ВС надійшла в Мосміськсуд у серпні. У грудні президія міського суду визнала вирок законним, але з урахуванням змін, внесених до КК, знизила термін покарання фігурантам до 11 років ув'язнення кожному.
У лютому 2013-го захист колишніх керівників ТНК "ЮКОС" оскаржив другий вирок у Верховному суді РФ. Адвокати попросили ВС скасувати вирок першої інстанції і всі наступні рішення судів. !zn