Олександр Лукашенко, який заговорив про перевибори, але за новою конституцією, заявив, що пропонував опозиції перерахунок голосів, але там нібито заявили, що це «вже не актуально».
«Мені вже запропонували порахувати голоси з камерою. Я кажу: «Навіщо? Давайте порахуємо ». Нехай скажуть: де, на яких ділянках ... Увечері їм запропонували перерахувати. Мені кажуть, передають люди: «А вже не актуально вважати. Це вже не актуально! » - "А що треба?" - «Нові вибори», - заявив Лукашенко під час візиту на Мінський завод колісних тягачів, передає білоруський державний канал СТВ.
Лукашенко сказав одному з протестуючих, що «вже не треба нікому перерахунок».
«Якщо ти хочеш перерахувати - будь ласка, скажи, на якій ділянці, приходь, зараз підемо в архів, де знаходяться документи», - звернувся він до робочого.
Також Лукашенко публічно не озвучував ніякої пропозиції перерахувати голоси - тільки погрожував учасникам протесту жорсткими придушеннями, закликав «зберегти Білорусь» і звинувачував у дестабілізації ситуації інші країни, в тому числі України.
Нагадаємо, Європейський Союз не визнав результати президентських виборів, у Білорусі, переможцем яких Центральна виборча комісія оголосила Олександра Лукашенка. Заява про те, що вибори були сфальсифіковані, і про підготовку санкцій зробив верховний представник ЄС з міжнародних справ Жозеп Боррель.
Перед цим президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії озвучили умови, виконавши які, Лукашенко зможе уникнути міжнародної ізоляції. Вони закликали його припинити насильство, звільнити затриманих і почати діалог з громадянським суспільством за посередництва ЄС.
Однак президент Білорусі відмовився від міжнародної допомоги і заявив, що «країнам, які зараз намагаються виступати посередниками, слід в першу чергу навести лад у себе». 15 серпня Лукашенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Росія погодилася надати військову допомогу Білорусі «на першу вимогу» у межах Союзної держави.
«В інтересах Росії послаблення країн, щодо яких вона має активну зовнішню політику... Послаблена, відірвана від Заходу Білорусь виявиться легкою здобиччю для Російської Федерації», - прокоментував розмову президентів голова української дипломатії Дмитро Кулеба.
Слідкуйте за перебігом протестів у нашому текстовому онлайні «Протести в Білорусі. Уся хроніка подій онлайн». Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.