Людство програє у битві зі зміною клімату — The Guardian

Поділитися
Людство програє у битві зі зміною клімату — The Guardian © Naked Science
Планета вже страждає від екстремальних погодних явищ.

Нагадування про те, що планета в’яне під впливом зміни клімату унаслідок діяльності людей останнім часом опинилося в центрі уваги, пише The Guardian.

Катастрофічні повені призвели до загибелі 160 людей у ​​Німеччині, тоді як понад 50 осіб загинули після паводків, що прокотилися по китайській провінції Хенань. У той же час лісові пожежі охопили одне з найпрохолодніших місць у світі - Сибір.

Канада та США також постраждали від пожеж, які зруйнували величезні площі лісів. Глобальне потепління, спричинене підвищенням рівня парникових газів, пов’язане з такими екстремальними явищами.

Не варто чекати, що ситуація сама стабілізується, оскільки все може лише погіршитися. Щороку заводи, електростанції та транспортні засоби перекачують десятки мільярдів тонн вуглекислого газу в атмосферу, яка поглинає сонячну радіацію, що ще більше підвищуватиме температуру земної кулі.

Навіть якби завтра всі викиди парникових газів були зведені до нуля, вуглекислий газ, який уже є в атмосфері, залишатиметься там протягом десятиліть і буде далі нагрівати планету, висушуючи рослинність і дозволяючи повітрю утримувати більше вологи, а потім виділяти опади з раптовими та руйнівними наслідками.

Немає шансів на те, що людство за одну ніч зруйнує свою залежність від викопного палива. У кращому випадку такої мети можна досягнути до 2050 року - дати, встановленої світовими лідерами для досягнення нульових викидів парникових газів.

Іншими словами, світ буде переживати більш жорсткі та руйнівні погодні явища протягом наступних 30 років. Повені, пожежі та шторми, поряд із таненням льодовиків, підвищенням рівня моря, зникненням коралових рифів та поширенням пустель можуть стати нормою. І це найкраще, на що можна сподіватися протягом наступних трьох десятиліть.

Проблема, стверджують вчені, полягає в тому, що для припинення погіршення погодних умов до 2050 року підвищення глобальної температури повинно бути обмежене приблизно 1,5 ° С відповідно до доіндустріального рівня. Однак світ уже нагрівся до 1,2 ° С, завдяки парниковим газам, які виходять в атмосферу, і перспективи обмеження подальшого підвищення температури протягом наступних 30 років виглядають віддаленими. Насправді, оцінки, засновані на поточних обіцянках країн скоротити викиди, дозволяють припустити, що до середини століття температура, ймовірно, підніметься більш ніж на 2°С вище доіндустріального рівня.

У такому майбутньому велика частина планети, швидше за все, буде страждати від посухи; тропічні ліси ризикують зникнути, а танення крижаних покривів призведе до небезпечного підвищення рівня моря та спричинить серйозні зміни в поведінці океанічних течій, таких як Гольфстрім. Крім того, втрата льодовикового покриву призведе до того, що океани поглинатимуть більше сонячної радіації, тоді як танення мерзлоти в Сибіру та інших регіонах призведе до зростання викидів метану. Неминуче температура підніметься ще більше.

Ця невтішна перспектива виникла через те, що політики та керівники підприємств протягом кількох десятиліть не змогли оцінити ризики, пов'язані з масовим впливом діяльності людей на планету, і не почали діяти вчасно для обмеження шкоди. Як результат, світ може зіштовхнутися з кліматичною катастрофою, і часу на протидію загрозі залишається небагато.

Залишається менше 100 днів до того, як у Глазго відкриється конференція ООН з питань кліматичних змін Cop26, коли світовим лідерам буде наданий останній шанс зупинити кліматичний хаос.

Перспективи не виглядають обнадійливими, як вже було продемонстровано на переговорах в Неаполі, коли міністри енергетики та навколишнього середовища з групи багатих країн G20, які разом відповідальні за 85% річних викидів, не змогли домовитись про повний пакет зобов'язань щодо боротьби зі зміною клімату.

Зустріч G20 розглядалася як надзвичайно важлива подія, яка передує Cop26, і нездатність міністрів знайти спільну мову свідчить про те, як важко буде знайти компроміс на кліматичному саміті. Основним суперечливим фактором минулого тижня стала відмова Індії та Китаю погодитися на дострокове припинення використання вугілля - одного з найбільш екологічно шкідливих промислових процесів на планеті.

Крім того, багаті держави та країни, що розвиваються, не можуть знайти спільну мову щодо розподілу витрат для боротьби з глобальним потеплінням. Це було одним із наріжних каменів міжнародних кліматичних переговорів напередодні Паризької угоди 2015 року, яка зобов'язувала світ утримати глобальне потепління нижче 1,5 ° С. Однак багаті країни не виконали ці зобов'язання.

Кліматичний саміт стане черговим шансом для політиків узгодити механізм боротьби з кліматичною кризою. Якщо світові лідери не досягнуть згоди, тоді перспективи будуть тривожними, резюмує видання.

Сильні шторми та повені унаслідок загострення кліматичної кризи активізували переселення людей. Зокрема, зміна клімату підвищила внутрішню міграцію населення країн до рекордних показників у всьому світі. Останнім часом люди частіше покидають свої домівки через кліматичну кризу, ніж через ескалацію військових конфліктів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі