Заява Хафтара стала відповіддю на готовність Туреччини відправити війська до Лівії на "запрошення" уряду країни. Таке рішення було прийнято парламентом напередодні, пише "Корреспондент".
Із проханням про підтримку "з повітря, з моря та із суші" до Туреччини звернувся створений за підтримки Ради безпеки ООН і визнаний легітимним Уряд національної єдності Лівії.
Війська Хафтра понад півроку ведуть бої за контроль над столицею Лівії Тріполі. У грудні бої за столицю активізувалися і посилилися.
Пояснюючи необхідність відправки військ до Лівії, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган критикував лояльні Хафтару країни: "Вони підтримують воєначальника, але ми підтримуємо законний уряд і приймаємо їх запрошення відправити війська".
Боротьба за владу в Лівії триває з 2011 року, коли був повалений і убитий диктатор Муаммар Каддафі.
Маршалл підтримує опозиційний "уряд у Тобруці", його війська контролюють схід і частину півдня Лівії, а армія користується підтримкою ОАЕ, Єгипту, Росії, Ірану та Сирії.
Уряд національної єдності спирається на США і Захід і заледве контролює лише захід країни.
Як повідомляв міністр внутрішніх справ Лівії Фатхт Башага, без більш жорсткого тиску США Москва й надалі використовуватиме ситуацію і розширювати власну присутність в Середземномор'ї за межі своєї єдиної бази ВМС у сирійському порту Тарту.
За останні півтора місяці у межах широкої кампанії, яку проводить Кремль з метою відновлення свого впливу на Близькому Сході та в Африці, було направлено групи російських бійців чисельністю близько 200 чоловік. Бійці ПВК "Групи Вагнера" воюють на боці "Лівійської національної армії" Халіфи Хафтара.