Два дні тому Хафтар, який підтримує опозиційний "уряд у Тобруці", анонсував початок "вирішальної битви" за Тріполі. Вісім місяців тому "ЛНА" розпочала наступ на столицю Лівії, аби взяти місто під свій контроль.
Визнаний легітимним Уряд національної єдності, створений за підтримки Ради безпеки ООН, спирається на США та Захід, своєю чергою армія Хафтара користується підтримкою ОАЄ, Єгипту, Росії, Ірану та Сирії.
Сили Хафтара стверджують, що взяли під контроль одне з міст на південь від столиці Лівії, але в Тріполі це заперечують, пише "Радіо Свобода".
Нинішні бойові дії можуть призвести до чергового сплеску насильства у Лівії, яка потерпає від насильства, політичної нестабільності і боротьби за владу відтоді, як в 2011 році був повалений і убитий диктатор Муаммар Каддафі.
Як повідомляв міністр внутрішніх справ Лівії Фатхт Башага, без більш жорсткого тиску США Москва й надалі використовуватиме ситуацію і розширювати власну присутність в Середземномор'ї за межі своєї єдиної бази ВМС у сирійському порту Тарту.
За останні півтора місяці у межах широкої кампанії, яку проводить Кремль з метою відновлення свого впливу на Близькому Сході та в Африці, було направлено групи російських бійців чисельністю близько 200 чоловік. Бійці ПВК "Групи Вагнера" воюють на боці "Лівійської національної армії" Халіфи Хафтара.
Під контролем Хафтара – схід і частина півдня Лівії. Визнаний легітимним Уряд національної єдності насилу контролює лише захід країни.