The Washington Times: Міністр внутрішніх спра Лівії попереджає про зростання інтересу РФ в громадянській війні

Поділитися
The Washington Times: Міністр внутрішніх спра Лівії попереджає про зростання інтересу РФ в громадянській війні
Міністр внутрішніх справ Фатхт Башага зазначає, що без більш жорсткого тиску США на регіональні сили, що підтримують лівійські угруповання, Москва буде використовувати ситуацію і розширювати свою присутність в Середземномор'ї за межі своєї єдиної військово-морської бази в сирійському порту Тарту.

Роль РФ у сприянні сирійському президенту Башару Асаду у забезпеченні перемоги в громадянській війні в Сирії підштовхнули Москву до розширення її діяльності в Лівії з метою витіснення американського і західного впливу, попередив в інтерв'ю високопоставлений чиновник сфери безпеки уряду Тріполі, міністр внутрішніх справ Фатхт Башага, пише в своїй статті для The Washington Times, журналіст Гай Тейлор.

У свою чергу міністр внутрішніх справ країни заявив, що росіяни досягли успіху в Сирії, тому вони думають, що доб'ються успіху і в Лівії.

Політик зазначає, що без більш жорсткого тиску США на регіональні сили, що підтримують розколоті лівійські угруповання, Москва буде використовувати ситуацію і розширювати свою присутність в Середземномор'ї за межі своєї єдиної військово-морської бази в сирійському порту Тарту. У війні В Лівії Катар і Туреччина підтримують сили, лояльні Уряду національної згоди (ПНР), в той час як Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і, принаймні, час від часу адміністрація Трампа підтримують анти-джихадистського лідера повстанців Халіфа Хафтара, нагадує газета, і російські найманці, як видається, зараз теж підтримують Хафтара.

Автор статті підкреслює, що Білий дім прагнув уникати залучення в боротьбу, хоча навесні цього року сам президент Трамп несподівано подзвонив Хафтару, похваливши його як силу в боротьбі проти екстремістських формувань в Лівії. Дехто у Вашингтоні також відносяться до ПНР з підозрою на тлі заяв про те, що воно, незважаючи на підтримку ООН, надто м'яко ставиться до ісламістів.

"Але зараз є ознаки того, що адміністрація Трампа відходить від Хафтара (...) і більш тісно співпрацює з ПНР. Також є ознаки зростаючої стурбованості чиновників США діями Росії в Лівії", - пише The Washingon Times, нагадуючи, що

У п'ятницю, 15 листопада.ю після переговорів з чиновниками ПНР Держдепартамент виступив із заявою, "підкреслюючи підтримку суверенітету і територіальної цілісності Лівії перед обличчям спроб Росії використовувати конфлікт проти волі лівійського народу".

В інтерв'ю виданню Башага заявив, що в Лівії Москва робить "ті ж дії", що і спочатку в Сирії кілька років тому, розгортаючи найманців з пов'язаної з Кремлем російської фірми, відомої як група Вагнера, щоб закріпитися в країні - без необхідності вводити офіційні російські сили. За його словами, в той час як РФ офіційно заперечує присутність сил групи Вагнера в Лівії, джерела в Москві і західні дипломати повідомили агентству Bloomberg, що "з вересня сотні найманців були відправлені на лівійські лінії фронту - і що вони працюють на фірму з безпеки, очолювану Євгеном Пригожиним, помічником президента Росії Володимира Путіна".

"зараз російські найманці з "Вагнера" присутні на кількох авіабазах у Лівії", - повідомив Башага.

За його словами, їх очевидна місія полягає в тому, щоб привести до влади елементи колишнього режиму Каддафі, "тому що вони знають, що в разі диктатури в Лівії у них будуть з нею хороші стосунки".

В довгостроковій перспективі, за словами Башага, існує занепокоєння, що розширюється діяльність російських найманців підірве спроби інших іноземних держав вплинути на ситуацію, і що "навіть Хафтар поступиться свій контроль російською", - додав автор.

"Для росіян Лівія дуже важлива геополітично, тому що Лівія володіє великими запасами нафти і газу, у нас дуже велика берегова лінія, недалеко від Європи, навпаки баз НАТО в Європі, і Лівія є воротами в Африку, - заявив Башага. - Надалі росіяни хочуть посилити свій вплив в Африці"

Міністр заявив, що США і Туреччина, яка підтримує уряд в Тріполі, можуть знайти спільну причину для обмеження російського впливу в Лівії. Також він висловив надію на те, що і Єгипет "змінить свою позицію щодо ПНР, щоб протистояти росіянам", йдеться в статті. "Присутність РФ в Лівії не буде служити інтересам Єгипту або кого-небудь ще", - підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, 29 жовтня стало відомо, що до і після початку наступу Лівійської національної армії на Тріполі відбулося збільшення поставок банкнот з Росії Центробанку сходу Лівії.

За останні півтора місяці в рамках широкої кампанії, яку проводить Кремль з метою відновлення свого впливу на Близькому Сході та в Африці, було направлено групи російських бійців чисельністю близько 200 чоловік. Бійці ПВК "Групи Вагнера" воюють на стороні Лівійської національної армії Халіфи Хафтара.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі