Литва хоче захиститися від "недружніх" російських інвестицій

Поділитися
Литва хоче захиститися від Литва хоче захиститися від російських інвестицій
На думку литовського президента, основними секторами, які Литва повинна охороняти, є енергетика, транспортна інфраструктура, телекомунікації, високі технології і фінанси.

Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що країна повинна захищатися від інвестицій недружніх держав, насамперед від Росії. Тому компанії, які планують інвестиції поряд зі стратегічними об'єктами, повинні ретельно перевірятися.

"У зв'язку зі зміною геополітичної ситуації ми повинні бути більш пильними, більш обережними", - заявила Грібаускайте.

Вона нагадала "дуже дивний збіг", коли в стратегічно важливий об'єкт - Шяуляйський аеродром, на якому базуються сили НАТО, запропонували "інвестицію, засновану на чистій фінансової авантюри".

Грібаускайте вважає, що загрози представляють не тільки інвестиції у бази ВПС у Шяуляй, але і в Маріямполі, Ніде.

"Ситуація може повторитися у Маріямполі, ще одна дивна, тільки що інформація - про повітряну гондолі у Нерингу, яка знаходиться під захистом ЮНЕСКО", - сказала президент.

Мова йде про інвестиції компанії Rail Skyway systems, акціонерами якої є жителі Москви. Мерія Шауляя підписала договір, згідно з яким російські акціонери будуть орендувати земельні ділянки поруч з базою НАТО.

На думку литовського президента, компанії, які планують інвестиції поряд зі стратегічними об'єктами, слід ретельно перевіряти.

За її словами, основними секторами, які Литва повинна охороняти, є енергетика, транспортна інфраструктура, телекомунікації, високі технології і фінанси.

Повідомлялося, що минулого тижня сейм Литви ухвалив поправки до національного закону про інвестиції. Відповідно до нововведення, інвестиції в сектор господарства або обладнання, що мають стратегічне значення для національної безпеки, дозволяються тільки після оцінки інвестора на факт загрози національній безпеці Литві.

Нагадаємо, Литва може повністю відмовитися від російського газу. Таку можливість вона може отримати вже на початку грудня - коли в Клайпеді відкриється терминал з перекачування газу з Катару.

Мова йде про 4 млрд кубометрів на рік, які будуть надходити з Катару в Клайпеду. Експерти стверджують, що Литві для забезпечення внутрішніх потреб необхідно 3 млрд кубометрів газу в рік, так що 1 млрд Вільнюс планує експортувати. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі