Українські експерти стверджують, що малайзійський "Боїнг" було збито ракетою російського виробництва ЗРК "Бук" з непідконтрольних Києву територій, заявив віце-прем'єр України, голова урядової комісії з координації питань розслідування цієї авіакатастрофи Геннадій Зубко.
"Це спланований теракт, він стався на непідконтрольній українській владі території. На ролику чітко видно, що ракета була запущена з району міста Сніжне", - сказав він на брифінгу у вівторок в Києві, передає кореспондент DT.UA.
За його словами, це був спланований терористичний акт, з метою збити саме цей літак.
У вівторок відбулася презентація звіту Ради безпеки Нідерландів. Згідно із доповіддю Нідерландів, малайзійський "Боїнг" був збитий "Буком". У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети. Також стало відомо, що ракета ЗРК "Бук" була випущена з території площею 320 кв. км на сході України.
Раніше родичі загиблих пасажирів MH17 повідомили про висновки слідчої комісії Нідерландів.
Напередодні ЗМІ писали, що Нідерландські слідчі підтвердять крах Боїнга через російську ракету.
Повідомлялося, що слідча група з Нідерландів отримала фрагменти ракети, випущеної з російської системи протиповітряної оборони "Бук", яка може бути тією самою, яка рік тому збила малайзійський авіалайнер "Боїнг 777", у результаті чого загинули 298 осіб.
29 липня, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето. Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ. Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.
Повідомлялося, що родичі 18 пасажирів Боїнга-777 подали позов у суд на колишнього так званого "міністра оборони ДНР" Ігоря Гиркіна, його звинувачують в організації цієї катастрофи. Справа була відкрита на вимогу сімей 18 пасажирів, які загинули в катастрофі. Позов передбачає стягнення в $ 900 млн.