Голова Ради безпеки Нідерландів Чіббе Яустра зустрівся з родичами загиблих пасажирів у катастрофі малайзійського Боїнга під Донецьком перед офіційним оприлюдненням доповіді про результати розслідування, повідомляє Associated Press з посиланням на одного з присутніх на цій зустрічі.
Офіційний звіт про катастрофу "Боїнга" в Донбасі публікують у вівторок, 13 жовтня. Презентація доповіді розпочинається у ці хвилини. А доповідь про те, на кому лежить відповідальність за обстріл авіалайнера, "буде оприлюднена не раніше середини наступного року".
Він розповів родичам загиблих пасажирів про те, що літак був збитий ракетою зенітного комплексу "Бук".
Рада безпеки Нідерландів проводила розслідування обставин катастрофи літака MH17 і з першими результатами звіту були ознайомлені родичі загиблих пасажирів і членів екіпажу.
Як пише на своїй сторінці в Twitter журналіст ВВС Анна Голліган, присутня на зустрічі сродственниками, говорилося про те, що люди, які знаходилися на борту Боїнга, не встигли відчути болю. "Рейс МН17 був збитий ракетою" Бук ". Шанс, що люди на борту встигли щось відчути, оцінюється в 0%", - розповіли родичі жертв катастрофи кореспонденту ВВС Анні ГоллАган, посилаючись на слова слідчих.
Claudio lost his husband Glenn - this is the first view of aviation report #MH17 pic.twitter.com/Q5mwtXSnsd
- anna holligan (@annaholligan) 13 октября 2015
First copies of #MH17 aviation report - hoping to share content soon #Ukraine pic.twitter.com/ixKwqpwpGK
- anna holligan (@annaholligan) 13 октября 2015
доклад совета по безоп на транспорте Нид-в сделан именно с точки зрения обесп безопасности полетов.В их задачи не входило искать виновных
- Ольга Ившина (@oivshina) 13 октября 2015
Напередодні ЗМІ писали, що Нідерландські слідчі підтвердять крах Боїнга через російську ракету.
У серпні слідча група з Нідерландів отримала фрагменти ракети, випущеної з російської системи протиповітряної оборони "Бук", яка може бути тією самою, яка рік тому збила малайзійський авіалайнер "Боїнг 777", в результаті чого загинули 298 осіб.
Як відомо, у липні Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола) утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.