Протягом останніх двох років світ чув безліч прогнозів, що дні президента Росії Владіміра Путіна полічені, що росіяни відвернуться від нього, або що його змістять унаслідок кремлівського перевороту олігархи й російська еліта, які зляться через свої заморожені зарубіжні активи. Ще один повторюваний наратив полягав в тому, що Путін страждає на смертельну хворобу.
І хоча невдалий заколот Прігожина минулого літа викликав більш обнадійливі прогнози, що це, безсумнівно, стане початком краху Путіна, нічого не сталося. Зараз, через дев'ять місяців, Путін тримається за владу міцніше, ніж будь-коли, повідомляє Politico.
Меми та акції, подібні до протесту "Опівдні проти Путіна", не зможуть серйозно пошкодити російському лідеру, як би їх не висвітлювали західні газети. Вони можуть підняти бойовий дух опозиції та викликати роздратування Кремля, але не призведуть до падіння Путіна чи сформованої ним системи управління, яка, судячи з останніх опитувань "Левада-Центру", має підтримку більшості росіян з поточним рейтингом схвалення 86%.
Вірити у зворотне — просто видавати бажане за дійсне. Відсутність будь-яких серйозних масових протестів проти Путіна всередині Росії говорить багато про що. Жорстка сила перемагає м'яку. Якою б не була російська опозиція — войовничою чи мирною — вона виглядає неактуальною, хоч би як багато про неї не говорили деякі коментатори на Заході, сподіваючись підняти настрій.
"Російська продемократична опозиція була значною мірою вичерпана задовго до лютого 2022 року", — стверджують аналітики Центру аналізу європейської політики у своїй нещодавній доповіді.
Що все це означає для України та Заходу? Це означає, що поразка Росії в Україні — єдина реалістична мета.
"Це не тільки дасть Україні суверенне право обирати свою долю, а й утримає Путіна від подальшої агресії — і, можливо, врятує й Росію, оскільки саме це може змінити політичну динаміку країни", — пише видання.
Але для досягнення цієї перемоги Захід має підготуватися, прискорити постачання зброї та військову допомогу, а також допомогти Україні протистояти можливим наступам Росії, а також підготуватись до нового контрнаступу, щоб спробувати витіснити російську армію.