«Лише дійсно болісні санкції здатні зупинити агресію»: експосол України в США прокоментував указ Байдена щодо РФ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
«Лише дійсно болісні санкції здатні зупинити агресію»: експосол України в США прокоментував указ Байдена щодо РФ Олег Шамшур пояснив, як США карають Росію за кібератаки, втручання у вибори та інші недружні дії
На думку дипломата, союзники підтримають крок США, проте власних нових санкції проти Росії не вводитимуть.

Президент США Джо Байден увів в дію новий пакет санкцій проти Російської Федерації за втручання у вибори, кібератаки та інші недружні дії. ZN.UA публікує ексклюзивний коментар Олега Шамшура, посла Україіни у США (2005-2010):

«Одним із завдань, що їх  переслідує путінський режим ескалацією своїх агресивних дій  - і не тільки на кордонах України - останнім часом було, як завжди,  уважне спостереження за  реакцією на них з боку Заходу і насамперед США. Як завжди, у Кремлі намагаються визначити, до якої межі вони можуть дійти, не стикаючись з ефективною протидією світової демократичної спільноти. В цьому сенсі, санкції, застосовані сьогодні проти Росії адміністрацією Джо Байдена, є достатньо потужним сигналом щодо її рішучості суттєво звузити маржу для маневру московського очільника та примусити його заплатити ціну за абсолютно неприйнятну поведінку. Серед усіх оголошених санкцій, на мій погляд, слід звернути особливу увагу на заборону фінансовим інституціям США придбавати російські урядові боргові облігації безпосередньо у російських Центробанка, Національного суверенного фонду та Міністерства фінансів. На думку експертів, нові санкції матимуть суттєвий негативний ефект для російської економіки. До того ж міжнародним фінансовим ринкам дають зрозуміти, що обсяг санкцій проти російського суверенного боргу може бути розширено, якщо Росія продовжуватиме свою агресивну політику.

Санкції накладено на Росію, в першу чергу, за дії, які становлять загрозу для національних інтересів США (наприклад, за кібершпіонаж чи спроби вплинути на результати президентських виборів). Разом з тим, для нас дуже важливо, що в цьому контексті згадується і шкода, завдана партнерам та союзникам США. Ще більш суттєво , що в переліку звинувачень, висунутих на адресу путінської Росії, згадані дії, спрямовані на підрив безпеки регіонів та країн, важливих для національної безпеки США, та порушення усталених принципів міжнародного права,  включно з  повагою до територіальної цілісності інших держав.

Очікується, що союзники США в Європі та НАТО зроблять заяви на підтримку дій США, але навряд чи введуть свої власні додаткові санкції. Прикро, тому що тільки посилення спільного тиску на Росію і запровадження дійсно болісних санкцій здатне зупинити путінську агресію. До речі, не хотілося б знову бачити ситуацію, коли відповідні українські санкції відстають від санкцій наших західних партнерів на роки або не запроваджуються взагалі».

15 квітня США ввели санкції проти РФ за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату "нагородних" бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових.

Згідно з рішенням Мінфіну США, фінустановам країни з 14 червня заборонено брати участь в первинному ринку рублевих і нерублевих облігацій, випущених Центральним Банком РФ, Фондом національного добробуту або Міністерством фінансів РФ, видавати їм позики в рублях або іншій валюті (в перспективі санкції можуть бути розширені на суверенний борг Росії).

Велика Британія і НАТО заявили про підтримку дій США, а Польща ще й вислала трьох російських дипломатів.

Росія пообіцяла вжити «дзеркальних заходів» у відповідь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі