Керівники США, Канади і Мексики домовилися про створення партнерства щодо збереження навколишнього середовища, в рамках якого збираються підвищити частку чистої енергетики на континенті до 2025 року до 50% від загального обсягу виробітку.
Така домовленість досягнута на саміті країн Північної Америки, який завершився 29 червня в Канаді.
"Технологія рухається вперед, розвивається сонячна енергетика, вітроенергетика, гідроенергетика, біореактори, а також технології, про яких ми ще недавно навіть не замислювалися", - заявив на саміті президент США Барак Обама, повідомило видання National Observer.
"У кожного з нас є національні плани, але справа в тому, що при установці цих цілей, створюючи ці координаційні механізми, ми можемо скористатися перевагами злиття інтересів економік", - сказав Обама, звертаючись до своїх колег з Канади і Мексики.
Зокрема, мова йде про те, що Канада може продавати США надлишки електроенергії, вироблених на вітроелектростанціях.
Також президент США пояснив необхідність переходу на "чисту енергію" та у зв'язку з можливим подорожчанням нафти.
"Зараз нафта дешева, але вона подорожчає. І буде ставати все дорожче, оскільки є обмеженим ресурсом і її видобуток буде все більш витратним процесом", - сказав Обама.
Як повідомлялося, цєни на нафту продовжують рости, пробивши психологічний рівень в 50 дол. за барель. Про це свідчать оперативні дані електронних торгів.
Напередодні стало відомо про зниження резервів нафти у США на 3,86 млн барелів за тиждень.
Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток, у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.
Так, в останньому огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) йдеться про те, що видобуток нафти в країнах ОПЕК виросла на 330 тис. барелів на добу (б/с), досягнувши 32,76 млн б/с - максимуму з серпня 2008 року.