Лідери ХДС/ХСС і СДПН розійшлися в оцінках результатів виборів у Німеччині

Поділитися
Лідери ХДС/ХСС і СДПН розійшлися в оцінках результатів виборів у Німеччині Армін Лашет і Олаф Штольц претендують на пост федерального канцлера і не готові миритися з роллю молодшого партнера в коаліції © Газета.ру
Олаф Шольц і Армін Лашет претендують на пост федерального канцлера, переговори між їхніми партіями явно будуть непростими.

Лідери двох найбільших німецьких партій після оприлюднення даних екзитполів по-різному оцінили результати парламентських виборів у Німеччині, що відбулися 26 вересня. Кандидат у канцлери від Соціал-демократичної партії Олаф Шольц заявив, що задоволений підсумками голосування, кандидат у канцлери від християнських демократів Армін Лашет висловив розчарування. При цьому обидва заявили про готовність сформувати і очолити коаліційний уряд.

«Я радий результатами виборів», - заявив лідер СДПН. За його словами, громадяни Німеччини продемонстрували, що хочуть, «щоб наступного канцлера звали Олаф Шольц».

Армін Лашет, виступаючи ввечері в партійному штабі заявив, що «результат виборів абсолютно неясний», і християнські демократи «не можуть бути задоволені результатом». Однак вони готові знову очолити коаліцію.

«Ми хочемо сформувати уряд під керівництвом ХДС/ХСС», - підкреслив Лашет. Політик констатував, що коаліційні переговори будуть складними.

«Це буде довгий вечір», - резюмував він.

Понад 15 років Німеччиною керувала коаліція ХДС/ХСС і СДПН. Федеральним канцлером була лідерка християнських демократів Ангела Меркель, соціал-демократи грали роль молодшого партнера в коаліції.

Згідно з екзитполами, на виборах у Німеччині ХДС/ХСС і Соціал-демократична партія отримали по 25%. Близько 15% у «Зелених», «Вільні демократи» отримали 11%. Ультраправа «Альтернатива для Німеччини» заручилася підтримкою 11% виборців, «Ліві» отримали 5%. З цих партій лише «Зелені» послідовно виступають проти газопроводу «Північний потік-2», запуск якого суперечить національним інтересам України.

Вибори в Німеччині багато хто називає історичними. Вони завершать епоху 16-річного перебування Ангели Меркель на посаді федерального канцлера. Утім, склад нового уряду формуватиметься нелегко. Хто і з ким може керувати країною після «епохи Меркель», читайте у статті Олексія Коваля «Німеччина перед виборами: за «світлофором» прямо чи ліворуч?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі