Кулеба спрогнозував вплив виборів в Німеччині на відносини Києва і Берліна

Відео
Поділитися
Кулеба спрогнозував вплив виборів в Німеччині на відносини Києва і Берліна Кулеба поділився очікуваннями від коаліційних переговорів в Німеччині © Дмитро Кулеба / Facebook
На думку міністра, майбутня німецька коаліція буде сприятливою для україно-німецьких відносин.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив думку, що нова коаліція, яка сформується в Німеччині за підсумками парламентських виборів, буде сприятливою для україно-німецький взаємин. За словами міністра, МЗС системно працювало з усіма ключовими німецькими політичними силами ще до виборів.

«Ім'я канцлера важливе, але Україну найбільше цікавить, якою буде коаліція. З тих комбінацій, які я зараз бачу, коаліція буде сприятливою», - заявив Кулеба в інтерв'ю «ТСН», що транслювалося ввечері в неділю, 26 вересня.

Очільник МЗС нагадав, що в ході недавнього візиту української делегації до Берліна він спілкувався з лідером німецьких соціал-демократів Олафом Шольцем, а президент України Володимир Зеленський провів зустріч з очільником ХДС/ХСС Армін Лашетом.

«Ми працювали з кожною з політичних сил, які зараз будуть вести коаліційні переговори, і доводили їм позицію України щодо ключових питань», - підкреслив міністр.

Він пояснив, що для досягнення позитивних результатів у двосторонніх відносинах з Німеччиною необхідна довгострокова і системна робота. А також нагадав, що Німеччина є стратегічним партнером України, і розвиток відносин із нею є одним з ключових пріоритетів Стратегії зовнішньої політики України.

Згідно з екзитполами, на виборах у Німеччині ХДС/ХСС і Соціал-демократична партія отримали по 25%. Близько 15% у «Зелених», «Вільні демократи» отримали 11%. Ультраправа «Альтернатива для Німеччини» заручилася підтримкою 11% виборців, «Ліві» отримали 5%. З цих партій лише «Зелені» послідовно виступають проти газопроводу «Північний потік-2», запуск якого суперечить національним інтересам України.

Вибори в Німеччині багато хто називає історичними. Вони завершать епоху 16-річного перебування Ангели Меркель на посаді федерального канцлера. Утім, склад нового уряду формуватиметься нелегко. Хто і з ким може керувати країною після «епохи Меркель», читайте у статті Олексія Коваля «Німеччина перед виборами: за «світлофором» прямо чи ліворуч?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі