Аун Сан Су Чжі, нинішній фактичний лідер М'янми і глава зовнішньополітичного відомства країни в четвер вперше відвідала кілька поселень мусульман рохінджа і араканців-буддистів в штаті Ракхайн, в якому розгортається найбільша гуманітарна криза з початку демократичних реформ у країні, пише Reuters.
Ця поїздка – перший за два роки візит політика на території, де проживають рохінджа, з моменту початку військової та гуманітарної кризи, внаслідок якої сотні тисяч людей втекли звідти в сусідню Бангладеш. Загалом через підпали помешкань і збройних нападів штат Ракхайн покинули понад півмільйона рохінджа.
Лідер М'янми прибула спочатку в місто Сіттве, де у неї відбулася зустріч з адміністративним керівництвом штату, після чого вирушила на військовому вертольоті на північ штату в район міста Маунгдо у супроводі офіційних осіб, які входять до керівництва створеної за її ініціативою Організації гуманітарної допомоги, переселення і розвитку в штаті Ракхайн, йдеться в повідомленні.
Як повідомляється, виступаючи в селах в північному Ракхайні, Аун Сан Су Чжі закликала місцевих жителів різних релігійних конфесій "жити у мирі і не допускати виникнення конфліктів". Після закінчення візиту вона повернулася в столицю країни Нейпідо. Її візит в Ракхайн став першим з часу передвиборчої кампанії 2015 року.
Конфлікт між урядом М'янми, населеної переважно буддистами і мусульманами-рохінджа, триває багато років. Головна причина, на думку спостерігачів, небажання влади М'янми визнавати цю категорію населення громадянами країни.
Держави-члени Організації Об'єднаних Націй 23 жовтня на конференції країн-донорів у Женеві домовилися виділити 340 мільйонів євро на допомогу мусульманам-рохінджа, які знайшли притулок в Бангладеш.