Про це йдеться в доповіді на офіційному сайті організації.
За даними правозахисників, протягом останніх декількох тижнів понад 530 тис. рохінджа втікли зі штату Ракхайн в результаті "систематичної, організованої і нещадної кампанії насильства". В організації нагадали, що сили безпеки М'янми спалюють села рохінджа, вбивають і ґвалтують жителів.
"Після атаки 25 серпня представники сил безпеки М'янми оточили села рохінджа в північній частині штату Ракхайн. Коли жінки, чоловіки і діти рохінджа покинули свої будинки, солдати і поліцейські відкрили вогонь і вбили або серйозно поранили сотні людей", - сказано в доповіді.
В Amnesty заявили про те, що мають у своєму розпорядженні свідчення того, що влада країни здійснила щонайменше шість з 11 передбачених Римським статутом Міжнародного кримінального суду діянь, які в разі широкомасштабних або систематичних нападів можуть вважатися злочинами проти людяності. Це убивства, насильницькі переміщення людей, тортури, зґвалтування, переслідування, відмова надати продовольство населенню.
Як сказано в доповіді, цей висновок грунтується на свідченнях більше 120 рохінджа, які втекли в сусідній Бангладеш, на інтерв'ю з лікарями, журналістами, гуманітарними працівниками і чиновниками в Бангладеш.
Правозахисники закликали міжнародне співтовариство вжити заходів для припинення насильства в країні.
Раніше, Рада Безпеки ООН провела перше за вісім років засідання щодо ситуації в М'янмі, яку через зіткнення за останній місяць покинули понад 500 тисяч мусульман рохінджа.