В ООН домовилися про виділення на допомогу біженцям-рохінджа 340 мільйонів євро

Поділитися
В ООН домовилися про виділення на допомогу біженцям-рохінджа 340 мільйонів євро Очікується, що незабаром кількість рохінджа, що емігрували, перевищить один мільйон осіб © Twitter/عبدالهادي عبدالرضا
Більше половини мусульман, які втекли з М'янми в Бангладеш, становлять діти.

Держави-члени Організації Об'єднаних Націй 23 жовтня на конференції країн-донорів у Женеві домовилися виділити 340 мільйонів євро на допомогу мусульманам-рохінджа, що знайшли притулок в Бангладеші.

Ця сума, як стверджують в ООН, може збільшитися. Крім того, в наступному році пройде ще одна конференція донорів, якщо цих грошей буде недостатньо, передає DW.

За останніми даними, в період з кінця серпня з М'янми в сусідній Бангладеш бігло 582 тисячі мусульман рохінджа. Більше половини біженців - діти.

В ООН очікують, що еміграція мусульман з М'янми продовжиться, і число біженців незабаром перевищить один мільйон чоловік. повідомив на конференції генеральний директор Міжнародної організації з міграції Вільям Лейсі Свінг.

За підрахунками ООН, для того, щоб до лютого 2018 року забезпечити людей продуктами харчування, водою, медикаментами та іншими необхідними речами, необхідно не менше 430 мільйонів євро.

Як відомо, уряд М'янми вже багато місяців проводить силову операцію проти рохінджа, яких в країні називають "бенгальськими терористами".

У М'янмі проживає більше одного мільйона мусульман рохінджа. Протягом багатьох десятиліть вони піддаються дискримінації в країні, де більшість населення становлять буддисти. Багато з рохінджа не мають паспортів і не вважаються громадянами М'янми.

У вересні повідомлялося, що Бангладеш може зіткнутися з гуманітарною катастрофою з-за прибуття з сусідньої М'янми представників етнічної меншини рохінджа.

Нові біженці продовжують перетинати кордон тисячами, оскільки в М'янмі їх меншості загрожує смерть. На той момент в Бангладеш втекли вже більше 400 тисяч мусульман рохінджа.

Влада Бангладеш істотно обмежили свободу їхнього пересування по країні. Відтепер вони змушені залишатися в спеціально організованих таборах, "поки не повернуться у свою країну". Їм заборонено зупинятися в будинках родичів і друзів, а місцевому населенню заборонено надавати їм притулок. Їм також заборонено подорожувати на автобусах і вантажівках.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі