Введення США спеціального представника для "Північного потоку-2" можна вважати використовуванням нових санкційних інстументів. Про це глава російського МЗС Сєргєй Лавров заявив представникам росЗМІ.
"Я ось чув, у них, мабуть, від того, що в Договорі з відкритого неба більше не беруть участь, руки розв'язалися, вивільнилися співробітники, призначають спеціального представника з припинення проєкту газопроводу "Північний потік-2". Буде просто їздити і всім погрожувати", - заявив Лавров.
Прессекретар глави Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що введення спеціального представника США для зупинення реалізації цього проекту є свідченням того, що Штати втручаються у справи інших країн.
Раніше видання Politico з посиланням на свої джерела писало про те, що адміністрація США веде переговори про призначення спеціального посланника з припинення будівництва "ПП-2", і на цю посаду нібито розглядається Амос Хохштейн, який раніше працював у наглядовій раді "Нафтогазу".
Нагадаємо, що будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 94%. Для закінчення будівництва газопровід "Північний потік-2" залишилося прокласти ще майже 150 км труб - 120 км в водах Данії і більше 28 в водах Німеччини.
Президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але поруч з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною. Деякі американські чиновники рекомендують президентові послабити обмеження, а замість цього вивчити можливі варіанти, як газопровід можна буде використовувати в кризових ситуаціях.
Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили "погану угоду для Європи" читайте у статті Михайла Гончара "Підводні течії проекту" Північний потік-2 "" .