Україна та США ведуть переговори щодо "Північного потоку-2": можливі нові санкції

Поділитися
Україна та США ведуть переговори щодо © YES (Yalta European Strategy)
Транзит російського газу через Україну вважають своєрідною подушкою безпеки в військовому плані. 

Україна вважає, що якщо санкції проти "Північного потоку-2" буде розширено, то його не добудують. Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв розповів журналістам видання "Настоящеее время", що наша сторона веде переговори зі США щодо посилення обмежень. 

Деталів цієї розмови Коболєв не розкрив, зауваживши, що інформація є конфіденційною. Він лише назвав це "роз'яснювальною роботою". 

«Це не стільки переговори, скільки розʼяснювальна робота: робота в Конгресі, робота в Сенаті. Ми пояснюємо, в чому сенс проєкту, як він може вплинути на Україну, на безпеку Європи, на весь регіон», — розповів Коболєв.

Наслідки цього будуть критичними - від посилення становища "Газпрому" на європейському газовому ринку, закінчуючи загрозою для України та країн ЄС. 

Коболєв також розповів, що за минулий рік Україна отримала 2 млрд доларів за рахунок транзиту російського газу в Європу з допомогою української транспортної системи. 

«Але справа не тільки в грошах і не стільки в грошах. Ми вважаємо, що транзит російського газу територією України створює для нас як для країни певну подушку безпеки у військовому плані. Тобто повноцінна або масштабна військова операція проти України для російської сторони в цей момент є просто дуже дорогим задоволенням. Це вплине на обсяги транзиту, відповідно, вдарить по виручці «Газпрому», і, відповідно, РФ, це порушення великої кількості міжнародних договорів, підписаних Росією», — додав Коболєв.

Нагадаємо, що будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 9к%. Для закінчення будівництва газопровід "Північний потік-2" залишилося прокласти ще майже 150 км труб - 120 км в водах Данії і більше 28 в водах Німеччини.

Президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але поруч з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною. Деякі американські чиновники рекомендують президентові послабити обмеження, а замість цього вивчити можливі варіанти, як газопровід можна буде використовувати в кризових ситуаціях.

Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили "погану угоду для Європи" читайте у статті Михайла Гончара   "Підводні течії проекту" Північний потік-2 "" .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі