Міністерство юстиції США підготувало два пакети санкцій проти газопроводу "Північний потік - 2", який будує Росія у Балтійському морі. У розширений пакет санкцій включені швейцарська компанія Nord Stream 2 AG, що управляє газопроводом, а також її керівник Маттіас Варніг, пише видання Politico з посиланням на свої джерела.
Американські конгресмени нібито в травні повинні розглянути пакети обмежувальних заходів. Приймати остаточне рішення з цього питання, за даними видання, буде президент США Джо Байден.
У матеріалі також йдеться, що адміністрація США веде переговори про призначення спеціального посланника з припинення будівництва "ПП-2", і на цю посаду нібито розглядається Амос Хохштейн, який раніше працював у наглядовій раді "Нафтогазу". Хохштейн до цього був спеціальним посланником Державного департаменту США з міжнародних енергетичних питань і довіреною особою Джо Байдена під час його віце-президентства.
При цьому деякі офіційні особи нібито побоюються, що призначення посланника в дійсності може бути контрпродуктивним і ще більше відкладуть санкції проти газопроводу.
Наразі поки незрозуміло, якими можуть стати конкретні повноваження цього посланника, однак на початковому рівні йдеться нібито про ведення делікатних переговорів про те, як перешкодити будівництву трубопроводу, щоб Вашингтон при цьому не зіпсував відносини з Берліном — своїм союзником.
Після цього, пише видання, його повноваження могли б розширитися. Передбачається, що в майбутньому йому можуть дозволити більш широко займатися міжнародними енергетичними проблемами.
19 січня США ввели санкції проти трубоукладача, який будує "Північний потік-2", трубоукладача "Фортуна" і його власника "КВТ Рус". В рамках проекту "Північний потік-2" росіяни планують прокласти по дну Балтійського моря трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд кубометрів газу в рік, вартість проекту - € 9500 млн.
Нагадаємо, що будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 94%. Для закінчення будівництва газопровід "Північний потік-2" залишилося прокласти ще майже 150 км труб - 120 км в водах Данії і більше 28 в водах Німеччини.
Президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але поруч з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною. Деякі американські чиновники рекомендують президентові послабити обмеження, а замість цього вивчити можливі варіанти, як газопровід можна буде використовувати в кризових ситуаціях.
Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили "погану угоду для Європи" читайте у статті Михайла Гончара "Підводні течії проекту" Північний потік-2 "" .