Кремль сподівається на підписання Зеленським "капітуляції", що спричинить розкол України – Politico

Поділитися
Кремль сподівається на підписання Зеленським © pic.com.ua
В України є три сценарії розвитку подій. І не дивлячись на них, світова громадськість не повинна ігнорувати реальність того, що відбувається зараз на сході країни, відволікаючись на процес імпічменту Трампа.

Брудний, заплутаний, нерегулярний конфлікт в Україні є частиною широкої політичної війни, яку веде Кремль. Це еволюція агресії Росії проти її сусідів після того, як президенту РФ здалася мало вторгнення в Грузію в 2008 році. Саме тому, всі стрілки в цій ситуації вказують на зв'язок між Путіним і Трампом. Але на щастя, в України є кілька варіантів розвитку подій, написала журналістка і експерт з інформаційної війни Моллі Маккью у своїй статті для Politico.

Вона вважає бенефіціаром американського скандалу навколо можливого імпічменту президента Дональда Трампа саме Кремль, а значить - Володимир Путін.

Маккью акценттровала на те, що через події в Грузії Путін не поніс ніякого покарання, і така реакція світового співтовариства тільки сприяє його подальшим протизаконним діям і вчинкам. Це важливий момент, в якому американці повинні розуміти всю серйозність процесу можливого імпічменту Трампа.

"Американці повинні розуміти серйозність спроби президента Дональда Трампа змусити Україну стати філією його передвиборної кампанії. Одним жестом Трамп звів важливість України до розмінної монети в зовсім дрібної перегонах; вторгся в скандал з українським президентом Володимиром Зеленським і підірвав його здатність захищати інтереси свого народу; і послабив вплив американського керівництва на Україну", – написала вона.

У своїй статті для видання, вона впевнена, що такий крок буде сприяти розпалюванню хаосу в Сполучених Штатах.

Путін розуміє, що в світі втомилися говорити про проблеми України і російської агресії, тому готовий вести діалог з позиції дипломатії, пояснюючи світовим лідерам, що було б непогано порозумітися з Росією, "тому що це втомлює – жити під постійною екзистенціальної загрозою". Президент РФ вважає, що вся демократія - це фарс, і він невпинно працював, щоб в це вірили і західні демократії. Адже, його пропагандистський механізм підтримував Трампа та прихильників Brexit, фальшивих демократів, президента Угорщини Віктора Орбана і президента Туреччини Реджепа Ердогана, тому що їх мотивація, заснована на власних інтересах, підсилює вогонь цинізму, який тепер поширює антидемократичні глузування по всьому Заходу.

На даний момент експерт бачить три сценарію розвитку подій в Україні в світлі Кремля:

  1. Украинские военные будут продолжать сражаться в Донбассе, защищая свой суверенитет.
  2. Новоизбранный президент подпишет "капитуляцию", что чревато национальным расколом.
  3. Украина сохранит непоколебимую до недавнего времени поддержку Запада и США.

При цьому, лідери Франції і Німеччини вже починають показувати слабину, а якщо імпічмент Трампа таки відбудеться, то про американську підтримку на найближчі роки Україна може забути.

Зараз кремлівська пропаганда працює на те, щоб змусити американців повірити, що цей третій варіант – просто "рожева мрія" корумпована, розділена, "заражена нацистами" Україна абсолютно не підтримується "абстрактним, бездарним, аморальним Заходом", згідно "термінології" Кремля.

"Спектакль Трампа-Зеленського – спектакль про американську безпорадності і української корупції в одному "ідеальному" акті – був подарунком Кремлю, щоб освіжити призабуті теми", – пише автор.

Журналіст стверджує, що в цій ситуації Росія виходить не винуватою, а лише прийшла допомогти. "Ми дивимося, що Кремль робить зі своїми сусідами, з Європою, на Близькому Сході, з Афганістаном - і ми просто моргаємо очима. Хакери, кібератаки, дезінформація, окупація, анексія, спустошення, найманці, терористи, викриття гігантських озброєнь - і ми продовжуємо ігнорувати", – вказує Маккью.

"Помилкові еквіваленти – життєва основа російської пропаганди, простий інструмент для використання упередженості і спотворення сприйняття. Вони також є тактикою, яку Трамп застосовує майже інстинктивно", – йдеться в статті.

Автор матеріалу наполягає на тому, що зараз для всього світу позиція України в цьому конфлікті, як лінія фронту, місце, де у громадськості і світових лідерів найбільше можливостей діяти і перестати ігнорувати реальність того, з чим ми стикаємося.

Згідно з її висновками, саме Сполучені Штати повинні зіграти тут і видати себе лідером політичних і дипломатичних зусиль, "щоб викрити, що робить Росія, і пояснити, що означають ці зусилля Росії".

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Стажер
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі