Країну-виробника отрути із Солсбері видасть "відбиток пальця" - розробник

Поділитися
Країну-виробника отрути із Солсбері видасть Отрута, якою отруїли Скрипалів, містить "відбиток пальця" © The Daily Mail
У рамках Конвенції про заборону хімічної зброї країни обмінювалися зразками промоторів, які входять до складу отрут типу "Новачок". Зразки російських у Британії є.

До складу нервовопаралітичної отрути "Новачок", якою в британському Солсбері отруїли екс-офіцера ГРУ Росії Сергія Скрипаля та його доньку, входить компонент, що вказує на його походження, повідомив РБК один з основних розробників "Новачка" хімік Віл Мірзаянов.

За його словами, при отруєнні у Солсбері було використано бінарний варіант отрути, коли при змішуванні двох компонентів виходить бойова отруйна речовина. З'єднує компоненти третій, який називається промотором. Без нього, зазначає вчений, такі реакції не протікають.

"Промотор, як відбиток пальця на місці злочину - свідчить про походження отруйної речовини", - зазначає Мірзаянов.

Так, у межах Конвенції ООН про заборону хімічної зброї країни обмінювалися зразками промоторів. І раніше британські фахівці отримали зразки газу, який вироблявся на хімкомбінаті у Новочебоксарську (Чуваська республіка, РФ).

"Росіяни знають, які промотори є в американців, а американці й британці знають російський варіант", - пояснив учений.

Нагадаємо, раніше очільник МЗС Великої Британії Борис Джонсон заявив про те, що Росія протягом десяти років розробляла та накопичувала запаси отрут нервовопаралітичного дії, зокрема, "Новачка".

5 березня в Британії із сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його донька. Їм обом стало зле в торговому центрі в Солсбері. За даними слідства, для отруєння було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства, але так і не отримала відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує.

У відповідь на отруєння у Солсбері, британським урядом вжито низку контрзаходів, зокрема, вислані з країни 23 російських дипломата. Сполучене Королівство також посилить протидію російському шпигунству та підривній діяльності, включно з можливим заморожуванням держактивів РФ.

На ініційованому Великою Британією засіданні Ради Безпеки ООН заступник постійного представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні статуту організації та Конвенції про заборону хімічної зброї.

Related video

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі