Країни ЄС обговорять санкції проти росіян у зв'язку з "катастрофічною ескалацією" ситуації в Алеппо - Reuters

Поділитися
Країни ЄС обговорять санкції проти росіян у зв'язку з Франція і Великобританія хочуть підштовхнути інші країни ЄС до введення санкцій проти 12 росіян, залучених в сирійський конфлікт © facebook/AleppoAMC
Країни ЄС хочуть, аби режим Асада і його союзники постали перед Міжнародним судом.

Великобританія, Франція і Німеччина мають намір переконати ЄС у необхідності засудити руйнівну повітряну кампанію Росії в Сирії і підготувати грунт для введення нових санкцій проти режиму президента Башара аль-Асада, повідомляє агентство Reuters.

Зустріч міністрів закордонних справ ЄС відбудеться у Люксембурзі в понеділок після того, як США провели переговори в Лозанні і Лондоні, і була озвучена різка критика нових російських авіаударів на сході Алеппо, які зруйнували лікарні та цільової конвой допомоги. Наголошується, що лідери ЄС зустрінуться в четвер, щоб обговорити подальші кроки.

Так, під час зустрічі у понеділок, 17 жовтня, планується обговорити питання необхідності доставки гуманітарної допомоги в обложене місто Алеппо. Відзначається, що ЄС нарощує зусилля, щоб підтримати США у своєму прагненні зупинити бомбардування східного Алеппо, де "в пастці" виявилися 275 тисяч чоловік.

У проекті дипломатичного заяви, який буде представлений в понеділок, йдеться, що міністри ЄС засуджують "катастрофічну ескалацію" через наступ сирійського уряду в східній частині Алеппо, де знаходяться вісім тисяч повстанців. У проекті пропонується прирівняти авіаудари по мирних жителях і лікарнях до військових злочинів, що надалі приведе до Міжнародного суду.

Дипломати кажуть, що ЄС буде також закликати до припинення вогню, і планується участь наглядової місії.

Великобританія і Франція, за підтримки Німеччини, хочуть ввести економічні санкції відносно 20 сирійців, підозрюваних в організації атак на цивільних осіб. Вони будуть додані до списку вже існуючих санкцій ЄС, де зараз близько 200 сирійців. Санкції вже включають в себе ембарго на поставки нафти і зброї.

Крім того, Париж і Лондон може підштовхнути інших лідерів ЄС у четвер розглянути введення заборон на поїздки і заморожування активів у відношенні 12 росіян, залучених в сирійський конфлікт. "Тим не менш, це не на порядку денному в понеділок і це може бути занадто для найближчих союзників Росії в ЄС, таких як Греція, Кіпр і Угорщина. Вони стурбовані розсердити Кремль розмовами про санкції та можуть вплинути на те, що мирні переговори далі будуть відтерміновані", - йдеться в повідомленні агентства.

Читайте також: Вашингтон звинуватив Москву у спробі взяти силою Алеппо

Як повідомлялося, багатосторонні переговори в Лозанні щодо Сирії 15 жовтня закінчилися безрезультатно.

Нагадаємо, 10 жовтня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив про готовність Кремля до відновлення співпраці зі США із врегулювання сирійського конфлікту.

Раніше у Держдепартаменті заявили про вихід США з переговров із РФ з мирного врегулювання сирійського конфлікту. США виведуть із Сирії персонал, який повинен був контролювати реалізацію мирних угод. При цьому Вашингтон не збирається розривати військові контакти з Росією для уникнення конфліктів в повітрі.

Крім того, в Держдепартаменті та Білому домі неодноразово піднімали питання запровадження проти Росії нового пакету санкцій за її дії в Сирії.

Детальніше про угоду про перемир'я в Сирії і перспективи врегулювання конфлікту за участю США і Росії читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Сирія: перемир'я, якого не було" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі