За підсумками зустрічі Борис Джонсон повідомив журналістам, що Вашингтон і Лондон зійшлися на думці про необхідність продовжувати тиск на режим сирійського президента Башара Асада і його союзників. Дипломат висловив впевненість, що особи, винні у військових злочинах у Сирії повинні опинитися на лаві підсудних Міжнародного кримінального суду в Гаазі, передає "Радіо Свобода".
При цьому Джонсон констатував, що у європейських країн немає бажання вплутуватися в сирійський конфлікт, додавши, що нові санкції змусять Асада і його союзників замислитися про своїх подальші дії.
Міністр закордонних справ Сполученого Королівства засумнівався в можливості сирійського режиму взяти Алеппо і виграти війну, а також закликав Росію та Іран докласти зусиль для завершення війни в Сирії.
Держсекретар Керрі, у свою чергу, підтвердив, що США та союзники розглядають варіант введення нових санкцій у зв'язку з ситуацією в Сирії, однак не став називати Росію в якості об'єкта цих санкцій.
Як повідомлялося, багатосторонні переговори в Лозанні щодо Сирії 15 жовтня закінчилися безрезультатно.
Нагадаємо, 10 жовтня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив про готовність Кремля до відновлення співпраці зі США із врегулювання сирійського конфлікту.
Раніше у Держдепартаменті заявили про вихід США з переговров із РФ з мирного врегулювання сирійського конфлікту. США виведуть із Сирії персонал, який повинен був контролювати реалізацію мирних угод. При цьому Вашингтон не збирається розривати військові контакти з Росією для уникнення конфліктів в повітрі.
Крім того, в Держдепартаменті та Білому домі неодноразово піднімали питання запровадження проти Росії нового пакету санкцій за її дії в Сирії.
Детальніше про угоду про перемир'я в Сирії і перспективи врегулювання конфлікту за участю США і Росії читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Сирія: перемир'я, якого не було" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".