Країни ОПЕК+ хочуть продовжити обмеження на видобуток нафти

Поділитися
Країни ОПЕК+ хочуть продовжити обмеження на видобуток нафти © Reuters
Країни картелю розраховують на відновлення попиту на нафту.

Країни ОПЕК+ близькі до того, щоб продовжити угоду щодо обмеження видобутку, ще на два місяці, повідомляє WSJ.

В ході переговорів міністра енергетики РФ Олександра Новака з російськими компаніями обговорювалася пропозиція партнерів по ОПЕК+ про продовження квот щодо зниження нафтовидобутку, які діють в травні-червні, ще на два місяці.

Серед російських компаній консенсусу з цього питання не було - хтось був згоден, якісь компанії пропонували, що треба залишити все, як є, тобто, з липня починати трохи збільшувати нафтовидобуток.

Крім того, ОПЕК запропонувала перенести засідання міністрів ОПЕК і міністрів ОПЕК+ з 9-10 червня на 4-5 червня, щоб країни ОПЕК могли визначити номінації поставок на липень. Зазвичай вони роблять це в перший тиждень місяця, що передує місяцю постачання.

Як повідомило джерело, знайоме з ситуацією, офіційне рішення про можливе перенесення очікується в найближчі кілька годин, і, ймовірно, буде прийнято.

WSJ пише, що Саудівська Аравія спочатку вважала, що потрібно продовжити угоду до кінця року. Саудівська Аравія для покриття своїх витрат потрібні ціни близько $ 84 за барель, російський бюджет балансується за ціною близько $ 40 за барель, і її делегати вважають, що попит відновлюється швидше, ніж очікувалося, оскільки райони Китаю, Європи і США послаблюють обмеження.

Читайте також: Вчені знайшли у рослин гени, які сигналізують про небезпеку

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть такими рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже через місяць ціна нафти американської марки WTI перевищить 25 доларів за барель.

Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.

Детальніше про наслідки падіння цін на нафту читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі