Дослідники спостерігали за рослиною різушка Таля, геном якого добре вивчений. Пророслі в темряві насіння обробили жамонатом, після чого вчені витягли з клітин ДНК і білки. Щоб визначити точне розташування генів-регуляторів, дослідники використали спеціальні антитіла проти білків, що представляють інтерес.
"Метою нашого дослідження було побачити, як рослини обробляють інформацію із зовнішнього середовища, як ця інформація впливає на їхній ріст і розвиток. У результаті, ми ідентифікували гени, що відповідають за реакцію на жасмонову кислоту, і виявили ділянки, які беруть участь у клітинній перехресній комунікації з іншими рослинами. Це дозволить селекціонерам виводити більш стійкі до суворих умов культури", - заявив професор Джозеф Екер, співавтор доповіді, дослідник Медичного інституту Говарда Хьюза.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Дрексельского університету спростували міф про те, що кімнатні рослини очищають повітря в квартирі і наповнюють його киснем. Для того, щоб домогтися такого ефекту, на кожен квадратний метр житлового приміщення потрібно розміщувати 10-1000 рослин