Росія повинна повністю розкрити дані раніше засекреченої своєї програми із розробки та виробництва нервово-паралітичного агента "Новачок", йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ усіх країн-членів G7.
"Організація із заборони хімічної зброї незалежно підтвердила висновки Великобританії щодо хімічної речовини, використаної під час атаки у Солсбері. Згідно зі своїми міжнародними зобов'язаннями, Росія повинна повністю розкрити ОЗХЗ свою раніше неоприлюднену програму "Новачок", - стверджують дипломати.
У заяві наголошується, що країни G7 згодні із оцінкою Великобританії, що саме РФ відповідальна за отруєння Сергія Скрипаля й "іншого правдоподібного пояснення немає".
"Ми засуджуємо тривалу неспроможність Росії дати відповідь на легітимні запити уряду Об'єднаного королівства, що лише підкреслює відповідальність Росії. Ми закликаємо Росію негайно відповісти на усі запитання, повя'зані із інцидентом у Солсбері", - зазначається у заяві.
G7 також продовжуватиме посилювати свої можливості із реагування на гібридні загрози, у тому числі в сферах кібербезпеки, стратегічних комунікацій та контррозвідки.
"Ми вітаємо дії окремих держав, які вони вживають для обмеження російської ворожої розвідувальної діяльності та підвищення нашої колективної безпеки. G7 уважно слідкуватиме за цією ситуацією та її наслідками", - підсумували глави МЗС.
Британська розвідка заявляє про наявність інформації, що Росія з 2013 року відстежувала електронну пошту Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, а також перевіряла можливість використання дверних ручок для нанесення отрут.
Нагадаємо, ОЗХЗ завершила розслідування інциденту в британському Солсбері, де 5 березня нервовопаралітичною речовиною "Новачок" були отруєні екс-співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька.
У відповідь на замах на Скрипалів британський уряд ініціював висилку 23 російських дипломатів, до неї приєдналися країни НАТО, Європейського союзу та їхні партнери. Солідарність з Великою Британією висловили близько 30 держав, які вислали майже 150 російських дипломатів.
Крім того, анульовано акредитацію семи російських представників при НАТО.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте у матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".